Maijā LNO pirmizrādi piedzīvos Džakomo Pučīni operas 'Vīlas' un 'Džanni Skiki'
Foto: LETA

Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 8.maijā notiks Džakomo Pučīni operu "Vīlas" un "Džanni Skiki" pirmizrāde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komponista pirmā opera "Vīlas" Latvijā tiek iestudēta pirmo reizi, bet "Džanni Skiki" piedzīvos atjaunojumu.

Iestudējuma muzikālais vadītājs ir Modests Pitrens, diriģents Jānis Liepiņš, režisors Viesturs Kairišs, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe - Elīna Lutce. Operas "Vīlas" vizuālo tēlu veido scenogrāfs Reinis Dzudzilo un kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, bet "Džanni Skiki" atjaunojuma scenogrāfe un tērpu māksliniece ir Ieva Jurjāne.

Operā "Vīlas" Annas lomā iejutīsies Inga Kalna vai Evija Martinsone, Roberto atveidos amerikāņu tenors Eriks Fennels vai Raimonds Bramanis, Samsons Izjumovs, Annas tēvu Guljelmo spēlēs zviedru baritons Kosma Ranuers vai Armands Siliņš. Savukārt "Džanni Skiki" titullomā būs Kosma Ranuers vai Armands Siliņš. Iestudējumā spēlēs Inga Šļubovska vai Laura Perešivana, Andžella Goba, Staņislavs Ļeontjevs, Guntars Ruņģis, Kristīne Gailīte vai Jūlija Vasiļjeva, Rihards Mačanovskis, Romāns Poļisadovs, Rihards Millers, Laura Grecka, Juris Ādamsons, Kārlis Saržants un Viesturs Vītols.

Jaunais uzvedums būs iespēja vienā vakarā iepazīt Pučīni agrīno un vēlīno daiļradi. "Vīlas" ir komponista pirmā opera un vienīgā, kurā līdzās viņam raksturīgajai melodrāmai parādās arī pārdabiskās pasaules tēli, savukārt komponista priekšpēdējais darbs "Džanni Skiki" ir vienīgā komiskā opera viņa daiļradē.

"Vīlas" Pučīni 1883.gadā radīja viencēliena operu konkursam. Šis darbs stāsta par Annu un viņas līgavaini Robertu, kas dodas uz Maincu pēc tēvoča mantojuma, taču nonāk kurtizānes apskāvienos. Anna tikmēr nomirst un vēlāk kopā ar citiem pieviltu sieviešu gariem - vīlām - atriebjas neuzticīgajam līgavainim. "Vīlas" pasaulē iestudētas reti, un Latvijā šis būs operas pirmiestudējums.

"Džanni Skiki" ir pēdējā un slavenākā no Pučīni "Triptiha" daļām. Kairiša un Jurjānes iestudējumā "Džanni Skiki" LNO jau bija skatāms 2010.gada "Triptiha" uzvedumā. Iedvesma "Džanni Skiki" sižetam ņemta no Dantes "Dievišķās komēdijas". Astotajā elles lokā mūžīgo sodu izcieš krāpnieki, blēži un viltotāji, starp viņiem - arī Džanni Skiki, kurš sev par labu viltojis Buozo Donati testamentu.

Biļetes uz izrādi nopērkamas LNO un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Šī sezona LNO norit Pučīni zīmē. Tās kulminācija būs Rīgas Operas festivāls, kas šogad norit ar devīzi "Viva Puccini" un ir veltīts Pučīni daiļradei. Tā laikā -bno 5.jūnija līdz 18.jūnijam - LNO izrādīs sešu komponista operu iestudējumus, kā arī galā koncertu "Viva Puccini" ar starptautisku zvaigžņu piedalīšanos.

Tags

Inga Kalna Inga Šļubovska Jānis Liepiņš Latvijas Nacionālā opera Modests Pitrens Samsons Izjumovs Viesturs Kairišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form