Mariss Jansons pasaules turnejā pieaicina Valsts Akadēmisko kori 'Latvija'
Foto: Publicitātes foto

Turpinot atzīmēt Marisa Jansona 70. jubileju, un viņa vadītā Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra 125. gadskārtu, pasaules koncertturnejā piektdien, 8. novembrī, Sanktpēterburgas filharmonijā un 10. novembrī Maskavā, P. Čaikovska koncertzālē notiks "Concertgebouw" orķestra koncerti Marisa Jansona vadībā. Tajos tiks spēlēta Gustava Mālera 2. simfonija, kuras atskaņojumā uzaicināts piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris "Latvija".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mums ir liels prieks, ka saņēmām uzaicinājumu piedalīties izcilā projektā. Būt daļai no "Concertgebouw" orķestra pasaules turnejā iesaistītiem māksliniekiem jau ir pagodinoši, bet īpaši godpilns ir Marisa Jansona ielūgums uz sadarbību Sanktpēterburgā. Šajā pilsētā diriģenta spožais  talants ieguva izglītību, piedzīvoja izaugsmi un slavas gājuma sākumu, un joprojām Sanktpēterburgā ir maestro mājas," stāsta kora "Latvija" direktors Māris Ošlejs.

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" ar Marisu Jansonu un Amsterdamas Karalisko "Concertgebouw" orķestri ir sadarbojies 2011. gadā, kad martā Amsterdamā, "Concertgebouw" zālē divos koncertos tika atskaņota  vērienīgā G. Mālera 8. simfonija.

Jau ziņots, ka "Concertgebouw" orķestris šogad organizē plašu vispasaules koncertturneju visa gada garumā.  Koncerti jau notikuši Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Eiropā un Austrālijā. Mariss Jansons ir šī orķestra mākslinieciskais vadītājs kopš 2004. gada.

Tags

Sanktpēterburga Mariss Jansons Koris Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form