Mazajā Mežotnes pilī skanēs koncertprogramma 'Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne'
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 11. augustā, Mazajā Mežotnes pilī izskanēs jau par tradīciju kļuvušais Vaska fonda rīkotais koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāju pārstāve Una Griškeviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tajā gan latviešu komponistu vokālās mūzikas jaundarbus, ko pasūtījis Vaska fonds, gan kamermūzikas pērles atskaņos Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Evija Martinsone, pianiste Agnese Egliņa un LNSO klarnetists un diriģents Guntis Kuzma.

Šajā Vaska fonda svarīgākajā notikumā Lielupes krastā skanēs Mārītes Dombrovskas skaņdarbs "Vasaras nakts" ar Rūdolfa Blaumaņa vārdiem, Pētera Barisona dziesmas "Aicinājums" ar Jāņa Ziemeļnieka tekstu un "Rokas" ar Kārļa Skalbes vārdiem, Imanta Zemzara skaņdarbs "Balss" klarnetei solo, Pētera Vaska "Trīs skaņdarbi klavierēm un klarnetei", Jāzepa Mediņa "Sapņojums" soprānam, klarnetei un klavierēm, Emīla Dārziņa solodziesmas "Mana laime", "Vēl tu rozes plūc", "Kā zagšus" u.c., Jāņa Mediņa "Ziedu svētki" (klavierēm solo).

Pirmatskaņojumu piedzīvos arī Pētera Vaska fonda pasūtītie darbi: Georga Pelēča skaņdarbs "Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā" (septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm) un Evijas Skuķes "Mākoņaitiņa" ar Māras Cielēnas vārdiem.

"Pirms neilga laika bija Dziesmu svētki – lielais ugunskurs, kas dzirksteļoja pa visu Latviju. Viens mazs ugunskurs 11. augustā dzirksteļos arī Mazajā Mežotnē, Lielupes krastā," saka komponists Pēteris Vasks.

Koncerta sākums – pulksten 19.00.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Guntis Kuzma dziedātāja Evija Martinsone Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form