Meklē jaunu dziedātāju mūzikla 'Kaupēn, mans mīļais' jauniestudējumam
Foto: Publicitātes foto

"Producentu grupa 7" ir uzsākusi darbu pie leģendārās rokoperas "Kaupēn, mans mīļais" jauna iestudējuma koncertuzveduma versijā, tāpēc radošā komanda izsludinājusi atlasi, vēloties atrast jaunu dziedātāju Kaupēna mīļotās meitenes Vallijas lomai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzveduma veidotāji – režisore Paula Pļavniece, mūzikla autori Jānis Lūsēns un Māra Zālīte, kā arī "Producentu grupa 7" – vēlas atrast pavisam jaunu un plašākai publikai vēl nezināmu dziedātāju – meiteni vecumā no 18 līdz 23 gadiem.

Lai piedalītos atlasē, pretendentēm līdz 26. jūnijam jāaizpilda pieteikuma anketa un patstāvīgi jāsagatavo divas dziesmas no izrādes. Anketa, dziesmu pavadījums un nošu materiāls atrodams "Producentu grupas 7" mājas lapā.

Noklausīšanās notiks 1. jūlijā Rīgas kinostudijā. Tiks vērtētas ne vien meiteņu vokālās dotības, bet arī personības atbilstība Vallijas tēlam un aktiermeistarības iemaņas.

Koncertuzvedumu "Kaupēn, mans mīļais" veido "Producentu Grupa 7". Tā pirmizrāde notiks 2020. gada 15. februārī Vidzemes koncertzālē "Cēsis", pēc tam koncerti sekos Rīgā, Alūksnē, Rēzeknē, Jelgavā un Liepājā.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā būs Zigfrīds Muktupāvels, kurš šo sauc par savu mūža lomu. Kaupēns būs jaunais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Mātes lomā iejutīsies dziedātāja Anmary.

Uzvedumā piedalīsies arī Juris Bartkevičs, Akvelīna Līvmane, Katrīne Pasternaka, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā, Rīgas Doma kora skolas Mūziklu un Džeza nodaļas audzēkņi u.c.

Šogad aprit 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? Kā uzsver iestudējuma veidotāji, ir laiks šodienas acīm palūkoties uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.

Kā uzsver režisore Paula Pļavniece: "Necentīsimies atjaunot to, kas jau bijis, bet gan dosim iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai saprastu, ko šis stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem".

Savulaik Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais" Liepājas teātrī piedzīvoja milzīgus panākumus daudzu gadu garumā. Izrāde un tās veidotāji saņēmuši virkni teātra un mūzikas balvu, bet libreta un mūzikas autoru kopdarbs iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Jānis Lūsēns Māra Zālīte Paula Pļavniece Raimonds Celms Zigfrīds Muktupāvels
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form