Multimediālais koncertšovs 'Gadalaiki' pārcelts uz 2021. gada vasaru
Foto: Publicitātes foto

Multimediālais koncertšovs "Gadalaiki", kas iepriekš bija ieplānots šā gada 3. oktobrī, koncertzālē "Lielais dzintars", Liepājā, ticis pārcelts uz 2021. gada 2. jūliju, portālu "Delfi" informēja koncerta organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau iepriekš ziņots, ka šajā koncertprogrammā varēs baudīt klasiskās mūzikas hitus, ko papildinās iespaidīgs Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris.

Lēmums pārcelt koncertu saistīts ar Covid-19 pandēmiju un joprojām spēkā esošajiem ierobežojumiem. Visas iegādātās biļetes ir derīgas uz jauno datumu.

Šajā gadalaikiem veltītajā skaņu un gaismu koncertnotikumā pianists Vestards Šimkus atskaņos Pētera Vaska vērienīgo klavierdarbu ciklu "Gadalaiki", kam īpašu gaismu šovu veido Mārtiņš Feldmanis, kurš divas reizes saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu kā gada labākais gaismu mākslinieks.

Pētera Vaska vairāku gadu garumā rakstītie "Gadalaiki" aizsākās 1980. gadā ar "Balto ainavu" – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kur izmantotas tikai dažas skaņas. 1981. gadā komponists radīja jau krietni izvērstāku, dramatiski aktīvu skaņdarbu "Rudens klaviermūzika", savukārt 1995. gadā tam sekoja dabas skaņu ainava "Pavasara klaviermūzika", bet darbu ar nosaukumu "Vasara" Vasks uzrakstīja 2009. gadā.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps Darja Smirnova – viena no spožākajām Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniecēm, kas kopā ar Liepājas kamerorķestri atskaņos pasaules klasiku – Antonio Vivaldi četru vijolkoncertu ciklu. Vivaldi "Gadalaiki" ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis daudzus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē.

"Komponējot šo vēlāk tik slaveno mūziku, Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot dabas un sadzīves ainas, un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Šajos skaņdarbos netrūkst ne harmonijas, ne izdomas," raksta organizatori.

Latvijas izcilākie video mākslinieki Artis Dzērve, Ineta Sipunova, Vikijs (Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (Andris Vētra) katrs savam gadalaikam gatavo īpašu 3D video performanci, kas slavenajai Vivaldi mūzikai piešķirs papildu dimensiju.

Biļetes uz koncertu "Gadalaiki" pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Koncerts Gadalaiki Lielais Dzintars Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form