'Muzikālajā bankā' uzvar 'Musiqq' dziesma 'Abrakadabra'
Foto: Mango

Par Latvijas Radio 2 pop un rokdziesmu aptaujas "SEB Muzikālā banka 2009" vērtīgāko dziesmu atzīta Musiqq izpildītā dziesma 'Abrakadabra'.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Foto galerija

Par otro vērtīgāko dziesmu balsotāji atzinuši grupas "Putnu balle" kompozīciju 'Divi eņģeļi', bet trešajā vietā ierindojusies dziesma 'Ar tavu vārdu' Oranžā kora, Ata Auzāna un Lienes Šomases izpildījumā.

Aptaujas fināls norisinājās 23. janvārī Ventspils Olimpiskajā centrā. Ceremonijā uzstājās visi 20 finālisti, kā ar speciāli šim pasākumam "Muzikālās Bankas" ekspertu padomes dalībnieki.

Visas 15 aptaujas fināldziesmas apbalvošanas ceremonijā klausītāji dzirdēja jaunā skanējumā kopā ar jauniešu kori "Kamēr…" un Kristapa Krievkalna instrumentālo grupu. Visi finālisti saņēma mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes. Apbalvošanas ceremonijas eleganto skatuves ietērpu un aizskatuvē ierīkoto zaļo bāru veidojusi scenogrāfe Maija Jansone.

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, vērtīgāko dziesmu nosaka gan klausītāji (50%), gan arī īpaša "SEB Muzikālās bankas" ekspertu padome (50%). Ekspertu padomē iesaistījās profesionāli, ar aptaujas fināldziesmām nesaistīti mūziķi, kuri ar speciāli apbalvošanas ceremonijai gatavotiem priekšnesumiem uzstājās arī apbalvošanas ceremonijā. Šogad ekspertu padomē darbojās Ingus Pētersons, Juris Kulakovs, Jānis Lūsēns, Māris Sirmais, Mirdza Zīvere, Viktors Lapčenoks, Rihards Zaļupe, Kristīne Opolais, Jānis Apeinis, Aivars Hermanis un Juris Karlsons. Dziesmas vērtēja arī muzikologs Orests Silabriedis un mūzikas kritiķe Inese Lūsiņa.

Saglabājot tradīcijas, kopā ar Latvijas Radio 2 radioraidījumu "SEB Muzikālā banka" vadītājiem Baibu Palkavnieci, Kasparu Mauriņu un Elvi Jansonu, pasākumu vadīja pērnā gada aptaujas uzvarētājs mūziķis Intars Busulis.

Pēc klausītāju un ekspertu padomes kopvērtējuma dziesmas sarindojušās sekojošā secībā:

1. 'Abrakadabra' – Musiqq
2. 'Divi enģeļi' – Putnu balle
3. Ar tavu vārdu – Šomase, Auzāns un Oranžais koris
4. 'Lelle' – Aisha
5. 'Zīmēšana' – Intars Busulis
6. 'Pasakā' – Lauris Reiniks un Aisha
7. 'Tiešs jautājums sev' – Kaža
8. 'Plus/mīnuss' – Gustavo
9. 'Es tikai smejos' – Jānis Stībelis
10. 'Kaut es spētu izlikties' – Kristīna Zaharova
11. 'Nāk nakts' – Jenny May un Jānis Grodums
12. 'Nakts vai rīts' – Otra puse
13. 'Viens mirklis'– Andris Ērglis
14. 'Laid lai notiek' – Ivo Fomins
15. 'Bums' – PER un Mārtiņš Freimanis

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form