Mūziķis Kārlis Auzāns izolēšanās laikā aicina baudīt nomierinošas muzikālas improvizācijas
Foto: Publicitātes foto

Valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ, kad sabiedrībai ieteikts palikt mājās un pilnīgi apstājusies koncertdzīve, mūziķis un komponists Kārlis Auzāns aicina visus baudīt meditatīvas un pozitīvi mierīgas muzikālas noskaņas, ik dienu savos "Instagram" un "Facebook" kontos piedāvājot minūti garas muzikālas improvizācijas "Little Raga Sessions" – katru reizi izmantojot citu mūzikas instrumentu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš sociālās distancēšanās laika sākuma veiktas jau 15 improvizācijas, izmantojot dažādus mūzikas instrumentus – čellu, ģitāru, basģitāru, afrikāņu tautas mūzikas instrumentu zeze, zāģi, šamaņu bungas, mandolīnu un citus.

Katram mūzikas instrumentam un tā pielietojumam ir savs stāsts, jo tie nāk no dažādām pasaules valstīm. Instrumentu klāstā ir gan nacionālie mūzikas instrumenti, gan rokmūzikas un akadēmiskās mūzikas instrumenti.

Projekta ideja slēpjas ne vien apstāklī, ka šobrīd lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa ir iesprostota savās dzīvesvietās un, cīnoties ar garlaicību meklē radošus risinājumus laika kavēšanai, bet vēlmi iedvesmot un uzmundrināt klausītājus ar mierīgām un filozofiskām muzikālām noskaņām, kas aicina nesteigties, izmantot šo laiku domāšanai un sevis pilnveidei.

Katra improvizācija sākas ar nezināmo, bet noslēgumā "aizved" līdz nebijuša muzikāla piedzīvojuma sajūtai. Turklāt katru reizi gan skanējums, gan instrumentālā pieeja ir cita.

Video tapuši mājīgā un ģimeniskā noskaņā, jo Kārļa muzicēšanu iemūžina viņa jaunākā meita Elza.

Ņemot vērā mūziķa aizraušanos ar dažādu instrumentu kolekcionēšanu un izmantošanu, sesijas turpināsies visu noteikto karantīnas laiku.

Kārļa Auzāna "Little Raga sessions" ik dienu iespējams noskatīties viņa oficiālajā "Facebook" un "Instagram" kontā.

View this post on Instagram

“Little Raga Session 3” Resonator Guitar 🇺🇸 Minute improvisation everyday on different instrument. #stayhome #covid_19 #littleraga #mazārāga #songsofcomfort #togetherathome #paliecmājās #ēkultūra 🎥 my eight years old Elza.

A post shared by Karlis Auzans (@karlisauzans) on Mar 18, 2020 at 10:19am PDT

Tags

Paliec mājās Kārlis Auzāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form