Nākamvasar festivālā 'Rīga Jūrmala' uzstāsies četri pasaules līmeņa orķestri
Foto: Evija Trifanova

2020. gada vasarā, no 10. jūlija līdz 30. augustam, notiks mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" otrā sezona. Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību. Festivāla jaunās sezonas centrā būs četru pasaules līmeņa orķestru koncerti, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivālā atgriezīsies un to atklās Izraēlas Filharmoniskais orķestris (IFO) ar jauno māksliniecisko vadītāju Lahavu Šāni pie diriģenta pults (koncerti 11. un 12. jūlijā, Latvijas Nacionālajā operā), atkārtoti muzicēs arī Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris (BRSO) ar diriģentu Manfrēdu Honeku (koncerti 17. un 19. jūlijā, Dzintaru koncertzālē). Augustā koncertus sniegs divi leģendāri orķestri – Sanktpēterburgas Filharmoniskais orķestris (SFO) un tā ilggadējs mākslinieciskais vadītājs Jurijs Temirkanovs (koncerti 15. un 16. augustā, Latvijas Nacionālajā operā), kā arī Londonas Filharmoniskais orķestris (LFO) un "Grammy" balvas ieguvējs, diriģents Vladimirs Aškenazi (koncerti 28. un 30. augustā, Dzintaru koncertzālē).

"Nākamā festivāla vasara solās būt aizraujoša vairāku iemeslu dēļ. Vispirms lepojamies uzņemt divus izcilus orķestrus – Bavārijas Radio Simfonisko un Izraēlas Filharmonisko orķestri –, kas jau aizvadītajā festivāla sezonā tika sagaidīti ar ovācijām. 2020. gada vasara būs muzikāli bagāta, varēs dzirdēt daudzus mūsdienu izcilākos instrumentālistus un jaunās paaudzes spožākos talantus. Visbeidzot, festivālā būs dzirdami šī brīža dižākie pianisti, kas izvēlējušies kopā ar mums atzīmēt Bēthovena 250. gadadienu," stāsta festivāla "Rīga Jūrmala" mākslinieciskais vadītājs Martins Engstrēms.

"Šāda mēroga notikumi un iespējas piesaistīt arvien vairāk starptautiskas auditorijas ir būtiski gan kopējā valsts tēla veidošanai, gan reģiona tautsaimniecībai. Lēšam, ka pērnā gada sezonā festivāla ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā, uzņemot vairāk nekā 450 māksliniekus un 16 000 klausītājus no vismaz 50 pasaule valstīm, pārsniedz vienu mijonu eiro. Arī šosezon mūsu ambīcijas ir lielas, tādēļ esam īpaši priecīgi par festivāla korporatīvo partneru un vietējo pašvaldību – Rīgas un Jūrmalas Domes – sniegto atbalstu un vēlmi sadarboties," stāsta festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Festivālā muzicēs daudzas pasaules līmeņa izpildītājmākslas zvaigznes: divus koncertus sniegs leģendārais pianists sers Andrāšs Šifs (András Schiff, 10.07. LNO skanēs solokoncerts ar L.van Bēthovena klaviersonātēm, 12.07. ar Izraēlas filharmoniķiem atskaņos L.van Bēthovena 5. koncertu klavierēm); Elēna Grimo (Hélène Grimaud, 17.07 ar BRSO), Nelsons Freire (Nelson Freire, 19.07. ar BRSO), Marija Žoao Piresa (Maria João Pires, 18.07.), Behzods Abduraimovs (Behzod Abduraimov, 15.08. kopā ar SFO), Džordžs Lī (George Li, 16.08. kopā ar SFO), Aleksandrs Kantorovs (Alexandre Kantorow, 28.08, ar FO). Festivālā varēs baudīt vijolnieka Leonidasa Kavakosa (Leonidas Kavakos, 14.08.) solokoncertu, uzstāsies čellisti Truls Morks (Truls Mørk, 30.08., ar FO) un Gotjē Kapisons (Gautier Capuçon, 11.07.), kā arī vokālais ansamblis The Kings Singers (12.08.) un baritons Matiass Gerne (Matthias Goerne, 29.08.).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dienas koncertos īpašās soloprogrammās varēs iepazīt jaunos māksliniekus – tos, kuri atrodas savas karjeras sākumposmā, bet jau spilgti pieteikuši sevi gan starptautiskos konkursos, gan koncertos uz visām prestižākajām skatuvēm: pianists Joavs Levanons (Yoav Levanon, 11.08.), vijolniece Marija Dueņasa (María Dueñas, 18.07.), pianists Mao Fudzita (Mao Fujita, 19.07.), vijolnieks Daniels Lozakovičs (Daniel Lozakovich, solokoncerts 15.08., 16.08. ar SPFO), pianiste Aleksandra Dovgana (Alexandra Dovgan, 29.08.), tenors Longs Longs (Long Long, 30.08.), kā arī latviešu jaunais pianists Daumants Liepiņš (16.08.).

Šajā sezonā koncertu programmu papildinās divi nozīmīgi jaunumi – mūzikas meistarklašu sērija un papildkoncerts Liepājā.

2020. gada festivāla jaunums – sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju tiks atklāta pirmā mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" akadēmijas meistarklašu sezona. Jaunie talanti no Latvijas un citām pasaules valstīm varēs apgūt meistarību pasaulslavenu interpretu vadībā. Informācija par pieteikšanos meistarklasēm un programma tiks izsludināta 2020. gada janvārī.

Savukārt sadarbībā ar fondu "Uniting History" tiks rīkots papildkoncerts Liepājā – 18. augustā koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies Sanktpēterburgas Filharmoniskais orķestris un Jurijs Temirkanovs.

Atgādinām, ka festivāls "Rīga Jūrmala" pirmo reizi notika 2019. gada vasarā. Festivāls tika iekļauts vasaras festivālu Top 10 pēc britu laikraksta "The Telegraph" vērtējuma, kā arī ieguvis Eiropas festivālu asociācijas īpašo kvalitātes zīmi "EFFE Label". Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir Martins Engstrēms un Migels Estebans, un festivāla izpilddirektore – Zane Čulkstēna.

Tags

Festivāls Rīga Jūrmala Dzintaru koncertzāle Latvijas Nacionālā opera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form