Pirmdien, 28. janvārī, etno artroka grupa "Bur mani" laiž klajā jaunu singlu "Dzelžu cilvēciņš" un tā videoklipu no drīzumā gaidāmā debijas albuma "Tālu tālu", kura iznākšanai pavasarī sekos Latvijā vēl nebijusi koncertsērija ar bezvadu austiņām, portālu "Delfi" informē apvienības pārstāve Aļona Ivanova.

"Oriģināldziesma "Dzelžu cilvēciņš" ir stāsts par garā stipro un sīksto latviešu tautu, kura par spīti visam ar augsti paceltu galvu dzīvo tālāk," stāsta grupas soliste Elza Rozentāle. Dziesmu komponējis grupas basists Toms Poišs un Elza Rozentāle, kopskaņas radīšana uzticēta producentam Gatim Zaķim. Singla videoklips tapis Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis". Klipu režisējis Rihards Gēcis, operators – Artūrs Krūmiņš. Dziesma atrodama arī "Spotify", "Deezer" un citās digitālajās mūzikas platformās.

Koncertsērijā "Tālu tālu" pirmo reizi Latvijā apmeklētāji varēs baudīt audiālu piedzīvojumu, ko nodrošinās lielās "Brumo PRO" bezvadu austiņas ar individuāli regulējamu skaņu. Klausītājam būs iespēja aizmirsties un pilnībā iegrimt grupas radītajā skaņu pasaulē bez koncertos ierastiem ārējiem traucēkļiem, kā arī sadzirdēt vissmalkākās un visintīmākās mūzikas nianses, kuras tradicionāla apskaņošana, iespējams, neļautu pamanīt. Koncertprogrammā gaidāma latviešu tautas tradicionālās dziedāšanas un pasaules ritmiskās mūzikas vokālo manieru kombinācija apvienojumā ar bungu, basa un perkusiju pulsācijām, elektriskās ģitāras un mūsdienu elektronikas bezgalīgajām iespējām.

Koncerti notiks 27. aprīlī Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis", 5. maijā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", 24. maijā Valmieras koncertzālē un 30. maijā mūzikas namā "Daile", Rīgā.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.

"Bur Mani" pirms vairāk nekā diviem gadiem apvienojušies četri mūziķi – Elza Rozentāle, Toms Poišs, Kaspars Kurdeko un Kaspars Vizulis. Savā daiļradē grupa apvieno seno ar jauno, radot oriģinālmūziku, kurā latviešu mutvārdu folklora dzirdama mūsdienīgā vokāli instrumentālā interpretācijā, izmantojot izteiksmes līdzekļu brīvību etno artroka stilā.

Tags

Elza Rozentāle

Comment Form