Jaunā vijolnieka Roberta Balanas aranžējums Raiena Lērmana (Ryan Lerman) kompozīcijai "Do With You", kuru radīt viņu iedvesmoja grupas "Vulfpeck" šīs dziesmas izpildījums, "Facebook" izpelnījies vairāk nekā 450 tūkstošus skatījumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Roberts Balanas (23) vijoļspēlei un klavierēm nopietni pievērsās septiņu gadu vecumā, kad uzsāka mācības Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. 2011. gadā viņš ieguva stipendiju, lai mācītos "The Purcell School" Anglijā. No tā brīža kā solomākslinieks viņš uzstājies prestižākajās Apvienotās Karalistes koncertzālēs, "Oslo Konserthus" un "Domkirke" Norvēģijā, Lielajā ģildē, kā arī citviet Eiropā un arī Singapūrā.

Jaunais mākslinieks izglītojies un sadarbojies ar Maksimu Vengerovu, Gerhardu Šulcu, Leonīdu Kavaku un citiem pasaules atzinību guvušiem vijolniekiem. Veiksmīgi startējis dažādos jauno vijolnieku konkursos gan Latvijā, gan citviet pasaulē, piemēram, "Talents for Europe" Slovākijā, "BBC Young Musician" Apvienotajā Karalistē, Sauļa Sondecka Starptautiskajā vijolnieku konkursā Lietuvā un citos.

Šobrīd Roberts Balanas studē maģistrantūrā Karaliskajā Akadēmijā Londonā. Līdztekus studijām muzicē stīgu un klavieru kameransamblī.

Pērn kopā ar māsu čellisti Margaritu Balanas viņš uzstājās Londonas Grāmatu tirgus atklāšanā, izpildot paša aranžētu Mārtiņa Brauna "Saule, Pērkons, Daugava".

Tags

Margarita Balanas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form