Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, tā diriģents Jurģis Cābulis un pianiste Ilze Kalniņa ikvienam klausītājam dāvina septiņas minūtes absolūta miera latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbā "The Fruit of Silence".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Publisko telpu, jo īpaši sociālos medijus, arvien blīvāk piepilda ziņas, kas vieš nemieru un nevajadzīgu šķelšanos jau tā izaicinošos apstākļos. Rīgas Doma kora skolas jauktais koris aicina uz mirkli apstādināt ikdienas steigu un sargāt savu un sev tuvo cilvēku veselību gan no vīrusiem, gan no dezinformācijas," raksta kora pārstāvji.

Rīgas Doma kora skolas jauktā kora video sveicienam komponista Pētera Vaska skaņdarbs nav izvēlēts nejauši. Kā raksta kora pārstāvji, nākamgad komponists svinēs savu 75. jubileju, un diriģents Jurģis Cābulis ar Rīgas Doma kora skolas jaukto kori un citiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem iecerējis atskaņot šo un citus komponista skaņdarbus koncertos.

Vēl 2021. gada martā koris būs dzirdams Dzintaru koncertzālē, kur paredzēts komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas albuma "Aeternum" prezentācijas koncerts. Albumu ieskaņojis tieši Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, un tas tika izdots 2020. gada februārī, sadarbībā ar Lielbritānijas mūzikas ierakstu izdevniecību "Hyperion Records".

Kora dalībnieki arī cer uz mierīgiem un drošiem apstākļiem Latvijā un pasaulē, lai 2021. gada maijā varētu doties uz Šveici, kur notiks no 2020. gada maija pārceltais 12. Eiropas Jauniešu koru festivāls.

Tags

Pēteris Vasks Rīgas Doma kora skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form