Nosaukti konkursa 'Ineses Galantes talanti' laureāti
Foto: Publicitātes foto

Pēc vairāku mēnešu konkursa norises svētdien, 19.aprīlī, tika noskaidroti talantu konkursa "Ineses Galantes Talanti" 2015. gada laureāti - 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija. Visu konkursa uzvarētāju vārdi un priekšnesumu video publicēti konkursa mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa finālā jeb trešajā kārtā kopumā uzstājās 36 finālisti četrās kategorijās - vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki.

Konkursa "Ineses Galantes Talanti.LV" laureāti:

Kategorijā "Stīgu instrumentu spēle":

1.vieta: koklētāja Līga Griķe, (18.g.v., Pāvula Jurjāna mūzikas vidusskola) 
2.vieta: vijolniece Sabīne Sergejeva, (16.g.v., Pāvula Jurjāna mūzikas vidusskola)
3.vieta: vijolniece Sandra Seržāne, (17.g.v., Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola) Speciālbalva: vijolniece Sandra Seržāne arīdzan saņēma 1940 . g. Itālijā izgatavotu vijoli un lociņu.

Kategorijā "Klavierspēle":

1.vieta: Noemi Feia Deifta (14.g.v., J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola) 
2.vieta: Kārlis Gunārs Tirzītis (18.g.v., Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola) 
3.vieta: Raivo Groza (11.g.v., A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola)

Kategorijā "Sitaminstrumentu un pūšaminstrumentu spēle":

1.vieta: saksofonists Aigars Raumanis (18.g.v., J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola) 
2.vieta: Reinis Tomiņš (14.g.v., A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola, sitaminstrumenti) 
3.vieta: saksofonists Eduards Lācis (19.g.v., J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola)

Kategorijā "Vokālā māksla":

1.vieta: Laura Lolita Perešivana (19.g.v., Rīgas Doma kora skola
2.vieta: Igors Martaks (26.g.v.) 
3.vieta: Helēna Zukule (27.g.v., Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija)

Kategorijā "Publikas simpātija" ar vairāk nekā 10.000 balsīm dāvanu karti ceļojumam 500 eiro vērtībā no Ineses Galantes fonda un Baltic Travel Group saņēma Kristiāns Jasinskis. Kopumā par dalībniekiem saņemti vairāk nekā 70.000 balsojumu.

Trombonists Rihards Ločmelis par savu sniegumu saņēma iespēju izmantot 10 kontaktstundas pie kāda no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējiem.

Mārcis Grīnbergs saņēma izdevniecības "Dienas Žurnāli" speciālbalvu - gada abonementu Ilustrētajai Pasaules Vēsturei vai Ilustrētajai Zinātnei.

Īpašā balva no izdevniecības "Rīgas Viļņi" - gada abonements žurnālam "OK" - tika piešķirta Evai Ter-Sarkisovai.

Savukārt veicināšanas balvu uzstāties kādā no Latvijas Pašvaldības savienības pasākumiem saņēma Klāvs Jankevics, Sabīne Sergejeva, Eva Ter-Sarkisova, Alise Gavare, Kristiāns Vilhelms Logins, Reinis Tomiņš, Mārtiņš Zujs, Gabors Goldmanis, Līga Lebeda.

Žūrijas komisijas sastāvā bija JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra vijolniece Terēze Zīberte-Ījaba, JVLMA docents un komponists Rolands Kronlaks, profesors, diriģents un komponists Andris Vecumnieks, diriģente Gunta Malēvica, JVLMA docents, pianists Toms Ostrovskis, kontrtenors Sergejs Jēgers, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Dagnija Staķe un konkursa patronese operdziedātāja Inese Galante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pie akadēmiskās mūzikas debesīm iemirdzas jaunās zvaigznes, un man ir liels prieks, ka es varu tām sniegt savu svētību, dodot iespēju attīstīties un nokļūt uz lielās skatuves. Novēlu jaunajiem turpināt izkopt talantu, mācīties, lai kļūtu par dižām mūzikas izcilībām un lai Latvijas vārds izskanētu vēl tālāk," sajūsmu par rezultātiem izrāda Inese Galante.

Talantu konkursa uzvarētāji saņēma diplomus, naudas balvas 500, 300 un 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiro mēnesī un uzaicinājumu uzstāties šī gada "Summertime - aicina Inese Galante" festivālā, kā arī dažādas īpašas balvas no konkursa atbalstītājiem.

Kā nozīmīgākā balva visiem konkursa laureātiem ir iespēja piedalīties bezmaksas meistarklasēs festivāla "Summertime - aicina Inese Galante" laikā šī gada augustā Jūrmalā, kur talantus izglītos starptautiski atzīti, profesionāli mākslinieki klasiskās mūzikas žanrā - Eirovīzijas konkursa 1998. gada Grand Prix ieguvēja un daudzu citu konkursu laureāte, vijolniece Lidija Baiha (11.augustā), Bolcano, Rubinšteina un citu prestižu klavierspēles konkursu laureāts Matiass Flecbergers (11.augustā), Roberta Šūmaņa Diseldorfas Mūzikas akadēmijas profesors, diriģents Ekharts Viceks (14.augustā), un Grammy balvu laureāti, pasaulslavenā pūtēju ansambļa "Canadian Brass" dalībnieki (10.augustā). Meistarklases notiks Jūrmalas kultūras centrā "Summertime" festivāla nedēļā un tās būs bez maksas. Pieteikšanās meistarklasēm jau sākusies un to ikviens interesents aicināts darīt Ineses Galantes talantu konkursa mājas lapā.

Meistarklašu norises laiki būs ieplānoti tā, lai visiem meistarklašu dalībniekiem un klausītājiem būtu iespējams arī apmeklēt festivāla "Summertime - aicina Inese Galante" koncertus.

Savukārt visi talantu pedagogi par savu ieguldījumu fināla dienā 19.aprīlī Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā varēs saņemt biļetes uz festivāla "Summertime - aicina Inese Galante" koncertiem.

Tags

Andris Vecumnieks Dagnija Staķe Inese Galante Latvijas Mūzikas akadēmija Mūzika Rīgas Doma kora skola Sergejs Jēgers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form