Noskaties grupas 'Manta' dziesmas 'Viva Voleros' video!
Foto: Publicitātes foto

Alternatīvais boibends "Manta" nāk klajā ar jaunu video dziesmai "Viva Voleros", portālu "Delfi" informē grupas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Video filmēts teritorijā starp Rīgu un Bolderāju, bet dziesmas ieraksts analogi veikts Ingus Baušķenieka studijā. Tie ir kāda velobrauciena laikā samedīti iespaidi par vietējo sabiedrību un Voleru savdabīgo graustu arhitektūru.

"Voleri ir teritorija starp Rīgu un Bolderāju. Rūpnīcu, ostas un sīkstu mazdārziņu rajons ar savām ielām un upēm. Sabiedrība ir tikpat krāsaina kā vietējie celtniecības materiāli - mazdārziņu veterāni, makšķernieki, vīri, kuri atbrauc, lai nokārtotu lietas un vienkārši cilvēki, kuri labprāt izvairās no plašākas sabiedrības. Jebkurš ienācējs šeit tiek uzlūkots ar aizdomām kā potenciāls zaglis, dedzinātājs vai policists," par iespaidiem stāsta "Mantas" solists un dibinātājs Edgars Šubrovskis.

Ansamblis "Manta" ir radies uz kādreizējās grupas "Hospitāļu iela" bāzes, un šobrīd tajā ir apvienojies "ex-Hospitāļu" radošais līderis Edgars Šubrovskis un grupas "Gaujarts" solists Edgars Mākens. Kopā ar viņiem grupā spēlē arī Oskars Upenieks (taustiņi) un Raitis Viļumovs (bungas).

""Manta" bija loģisks solis pēc "Hospitāļu ielas" darbības izbeigšanas. Bijām iestiguši zināmā stila rutīnā, no otras puses - Latvijas regeja mikroskopiskā scēna neļāva atrast dalībniekus, ar kuriem pilnvērtīgi īstenot domu par tīru regeja ansambli. Tādēļ izveidoju ansambli, kas nebūtu piesaistīts žanra rāmjiem un, kur galvenā vērtība būtu dziesmām, nevis stilam. Tātad, spēlēt dziesmas, kas saglabātu savu vērtību arī, ja tās nospēlētu citā stilā. "Mantas" dziesmu stils ir raibs - no sintpopa līdz balādēm," stāsta Edgars Šubrovskis.

Klipa režisore Sabīne Moore ir studējusi vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā. Latvijā māksliniece uzstājas arī ar skatuves vārdu "Kroffork", eksperimentējot ar skaņām, instrumentiem un vizuālo mākslu. "Centos puišus filmēt ar humora piedevu, bet, nezaudējot dabiskumu. Pats klips ir veltījums Bolderājai un tam, kas saglabājies no bijušās Padomju Savienības. Daba ir pārņēmusi agrāk koptos dārziņus. Kas neaug, tā relikvija. Aizaugušais pārklāj, veidojot neaizskartā noskaņu."

Tags

Gaujarts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form