Mūziķis Imants Daksis publicē pirmo dziesmu "Vētrasputns" no šoziem gaidāmā albuma un aicina uz īpašu pasākumu labdarības veikalā "Otrā elpa", portālu "Delfi" informē izdevniecības "Lauska" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dziesmas "Vētrasputns" skanējumu veido akustiski instrumenti – kokle, kontrabass, perkusijas, indiāņu bungas, kā arī elektriskā ģitāra. Tās mērķis, kā apgalvo pats autors, ir kaujiniecisks – pirmkārt, tā ir veltījums dzīvo būtņu vēlmei pēc brīvas pašizpausmes, konkrēti aicinot pievērst uzmanību tibetiešu tautas un kultūras apspiešanai Ķīnā, kā arī nesenajiem notikumiem Nepālā, kad miermīlīgie tibetiešu protesti saskārās ar klaju varmācību no vietējās policijas puses. Otrkārt, jaunā dziesma ir atbilde tām mūziķu apvienībām, grupām un izpildītājiem, kuru mūzikā arvien mazāk jūtams tīrs un nepieradināts skaudrums, tā vietā paužot patīkamas dzīves un mietpilsonisma standartus, kas maskēti ar kvalitātes, popularitātes un statusa zīmogiem.

"Es aicinu uz radošu vienaldzības pārvarēšanu", saka Imants, kurš ir videoklipa idejas autors, bet operators un montāžas režisors ir Druvis Cukurs. Nākamā gada sākumā gaidāmais albums ar nosaukumu "Vientuļās revolūcijas" vēsta par cilvēka vientulību sociāli atsvešinātā pasaulē, kur valstiska neatkarība un indivīda brīva pašizpausme ir pārāk pašsaprotami jēdzieni.

8. novembrī pulksten 19.00 labdarības veikalā "Otrā elpa" notiks Imanta Dakša koncerts, kurā par ziedojumiem varēs iegūt visus sešus mūziķa līdz šim izdotos studijas albumus un daļa no iegūtajiem līdzekļiem tiks novirzīta Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai "Dāvā otru dzīvību".

Dziesmas ierakstā piedalījušies: Imants Daksis (balss, ģitāra, indiāņu bungas), Kristīne Ādmine-Liepa (kokle), Toms Valmiers (kontrabass), Miķelis Vanags (elektriskā ģitāra), Mikus Čavarts (sitamie instrumenti), Mārtiņš Krastiņš (skaņu režija).

Tags

Imants Daksis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form