Piedzīvojot latviešu kara drāmas "Dvēseļu putenis" pirmizrādi, LMT Viedtelevīzija sadarbībā ar LTV1 piedāvā raidījumu sēriju "Ieklausies Dvēseļu putenī", kurā Latvijas spilgtākās mūzikas personības atklāj strēlnieku dziesmu izcelsmi un nozīmi, kā arī iedzied tās jaunās Reiņa Sējāna aranžijās. Raidījuma dalībnieces, grupa "Tautumeitas" devušās izpētīt, kādus stāstus slēpj savulaik strēlnieku izpildītā dziesma "Čiekurkalna gaiļi dzied".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji, strādājot pie filmas, veikuši apjomīgu vēstures izpēti par Pirmo pasaules karu. Iepazīta arī nozīmīga tā laika sastāvdaļa – strēlnieku dziesmas. Jaunais raidījums, kas tapis pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas, izgaismo latviešu kultūrvēsturisko strēlnieku dziesmu mantojumu un skaidro, par ko tās vēsta, kāda ir to izcelsme un kādēļ tās tik maz tiek dziedātas valsts svētkos mūsdienās.

Pētot strēlnieku dziesmu "Čiekurkalna gaiļi dzied", grupas "Tautumeitas" dalībnieces tiksies ar vīru kopas "Vilki" dalībnieku Andri Balceru. Viņš sarunā atklāj – lai arī tā laika puiši skarbo apstākļu dēļ dzīves rūdījumu guva daudz agrāk, tas nebūt viņiem neliedza iespēju aplidot daiļo dzimumu, savas izredzētās sarunvalodā dēvējot par šircītēm un šmarītēm.

Pēc sarunas ar Andri Balceru, "Tautumeitas" neslēpj, ka vēlas, lai klausītājs caur dziesmu "Čiekurkalna gaiļi dzied" sajūt īpašo tā laika dzirksteli. Un Reinis Sējāns ir pārliecināts, ka tieši šīs grupas meitenes spēs ar savām balsīm un izpildījumu uzburt nešpetno un dauzonīgo, iemīlējušos strēlnieku tēlus.

Raidījuma "Ieklausies Dvēseļu putenī" ietvaros strēlnieku dziesmas pēta arī tādas spilgtas Latvijas mūzikas personības un grupas kā "Carnival Youth""un mūziķis Goran Gora, Jānis Aišpurs, Linda Leen, "Cosmos", grupa "Instrumenti" un "Musiqq".

Raidījums "Ieklausies Dvēseļu putenī" divās epizodēs katru trešdienas vakaru plkst. 20.00 līdz pat 27. novembrim skatāms LTV1 kanālā, bet raidījuma arhīvs pieejams arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Tags

Dvēseļu putenis Tautumeitas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form