Notiks ikgadējais Rudens kamermūzikas festivāls
Foto: Publicitātes attēls

Ar vairākiem koncertiem no 11. līdz 20. oktobrim norisināsies ikgadējais Rudens kamermūzikas festivāls, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no VSIA "Latvijas Koncerti".

Festivālu 11. oktobrī Lielajā ģildē atklās "Sinfonietta Rīga" austriešu vijolnieka un diriģenta Tomasa Cētmaira vadībā. Duetā ar altisti Rūtu Killiusu Cētmairs atskaņos Bendžamina Britena studenta gados rakstīto jauneklīgo "Dubulkoncertu". Koncerta programmā skanēs arī franču baroka komponistu mūzika, Žana Ferī Rebela "Les Élémens" un Vīnes klasiķa Jozefa Haidna 92. Simfonija, kas ir viena no skaņraža simfoniju virsotnēm.

Turpinot iepriekšējā sezonā aizsākto tradīciju, "Sinfonietta Rīga" sadarbībā ar "Satori.lv" galveno redaktoru, filozofu Ilmāru Šlāpinu aicina piedalīties pēckoncerta sarunās par un ap mūziku. 11. oktobrī klausītāji Lielās ģildes Baltajā zālē pēc koncerta tiek aicināti uz sarunu ar diriģentu un vijolnieku Tomasu Cētmairu un altisti Rūtu Killiusu. Ieeja pasākumā bez maksas, uzrādot koncerta ieejas karti.

"Bēthovena, Debisī un Šopēna sonāšu vakarā" 12. oktobrī Mazajā ģildē koncertēs "Londonas filharmoniķu" čellu grupas koncertmeistare Kristīne Blaumane un Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolas Klavieru katedras profesore, Maskavā dzimusī Katja Apekiševa. Koncertā skanēs Ludviga van Bēthovena, Fransuā Kuperēna, Gundegas Šmites, Kloda Debisī un Friderika Šopēna skaņdarbi.

Savukārt 13. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē varēs klausīties Bēthovena klaviersonātes pianista Reiņa Zariņa izpildījumā. Gaidot Bēthovena 250. dzimšanas dienas atceri 2020. gadā, "Latvijas Koncerti" klausītājiem piedāvās iepazīt visas viņa klaviersonātes, ko īpašā koncertsērijā piedāvās vairāki Latvijā labi zināmi pianisti. Cikla otrajā koncertā Reinis Zariņš spēlēs Bēthovena jaunības gados komponēto, Jozefam Haidnam veltīto Otro sonāti un nelielo Desmito sonāti, kā arī vienu no iemīļotākajām un tehniski sarežgītākajām dramatiskā perioda sonātēm – 21., sauktu arī par "Auroru".

17. oktobrī Mazajā ģildē notiks koncerts "Mocarts, Mendelszons un Vasks". Uz skatuves kāps jaundibinātā trio "SOL" mūziķi – pianiste Agnese Egliņa, čelliste Guna Šnē un vijolnieks Georgs Sarkisjans – visi Lielās mūzikas balvas nominanti vai laureāti. Agnese un Guna jau vairākus gadus muzicē ansamblī "Art-i-Shock", bet Georgs ir starptautisku konkursu laureāts, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars ar ievērojamu pieredzi ansambļa saspēlē. Pirmajam skatuves uznācienam ansamblis izraudzījies pēdējo no Volfganga Amadeja Mocarta Vīnē komponētajiem klavieru trio, Fēliksa Mendelszona kameropusu, kā arī Pētera Vaska aizvadītā gadsimta 80. gados radīto un putnu mīļotājam francūzim Olivjē Mesiānam veltīto darbu "Epizodes un mūžīgais dziedājums".

18. oktobrī Rīgas Biržā programmā "Saruna ar Bahu" uz vienas skatuves satiksies Šveices senās mūzikas ansambļa "Les Passions de l`Ame" klavesīniste Ieva Saliete un jaunais džeza ģitārists Matīss Čudars.

Savukārt festivāla noslēgumā 20. oktobrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē uzstāsies "Artemis Quartett" no Berlīnes. Kvartētā kopš 2012. gada Gvadanjīni (1793) vijoli spēlē latviete Vineta Sareika. Koncerta programmā likti trīs atšķirīgu laikmetu skaņražu komponēti kvarteti. Jozefa Haidna Trešais kvartets, Bēlas Bartoka Ceturtais kvartets un Johannesa Brāmsa Otrais stīgu kvartets.

Festivāla patrons ir komponists Pēteris Vasks.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

čelliste Kristīne Blaumane Lielā ģilde Mazā Ģilde Rudens kamermūzikas festivāls Sinfonietta Rīga
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form