Notiks simtgadei veltīts festivāls 'Trīs zvaigznes'
Foto: Foto: Dmitrijs Suļžics (F64)

No 9. līdz 19. novembrim norisināsies Latvijas valsts simtgadei veltīts festivāls "Trīs zvaigznes", kurā orķestris "Rīga" izpildīs trīs koncertprogrammas, kurās mūzika saistīta ar literatūru, mākslu un nozīmīgiem notikumiem Latvijas vēsturē, portālu "Delfi" informē orķestra pārstāve Baiba Tilhena.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdien, 9. novembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks koncerts "Latvija – Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejā". Skanēs latviešu komponistu vokālā mūzika ar Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzeju, tostarp Imanta Kalniņa dziesmu cikls no izrādes "Kārais lauks". Īpaši šim koncertam top Artura Maskata dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju un Jēkaba Jančevska skaņdarbs teicējai un orķestrim ar Imanta Ziedoņa dzejas rindām. Solisti Ieva Parša (mecosoprāns), Rihards Mačanovskis (baritons) un Zane Jančevska teicējas lomā. Diriģents Valdis Butāns. Dzeju koncertā lasīs aktieris Kaspars Znotiņš.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, ar koncertu "Latviešu karavīru dziesmas" Lielajā ģildē tiks vēstīts par Latvijas vēsturi un īpaši pieminēti Latvijas brīvības cīnītāji. Līdzās Orķestrim "Rīga" un diriģentam Valdim Butānam uz skatuves stāsies Rīgas pilsētas apvienotie vīru kori (ap 150 dziedātājiem), lai dziedātu Emila Dārziņa, Jāņa Norviļa kora dziesmas un 20. gadsimta sākumā populāras latviešu karavīru patriotiskās un sadzīves dziesmas. Koncerta režisore Dace Micāne-Zālīte, gaismu māksliniecisko risinājumu īstenos Mārtiņš Feldmanis. Koncertu vadīs aktieris Ģirts Ķesteris. Solisti – Inese Romancāne un Ivars Cinkuss.

Festivāla noslēguma koncerts "Tēvzemei un brīvībai" notiks 19. novembrī VEF Kultūras pilī. Koncertā tiks atskaņota Jurjānu Andreja kantāte "Tēvijai", kā arī divi latviešu komponistu jaundarbi. Koncerta lielākā intriga ir Jura Kulakova kantāte "Tēvzemei un Brīvībai", kuras tituldziesmā – Viļa Veldres dzeja ar vārdiem "Ai, Latvija, Tu māte svētā". Kantātes atskaņojumā piedalīsies solisti Marlēna Keine, Ieva Parša, Emīls Klaužs un Miervaldis Jenčs, kā arī jauktie kori: Latvijas Zemessardzes koris Stars", kamerkoris "Fortius" un Valmieras kultūras centra jauktais koris "Valmiera". Savukārt pirms Jura Kulakova kantātes izskanēs Ilona Breģes jaunais skaņdarbs orķestrim "Mūzika Kārļa Zāles piemiņai", kas balstīts tēlnieka monumentālo skulptūru tematikā un tapis, atceroties Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienu.

Ieeja koncertos ar bezmaksas ielūgumiem. Ielūgumus uz koncertiem "Latvija – Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejā" un "Latviešu karavīru dziesmas" būs iespēja saņemt no 5. novembra darba dienās pulksten 12.00-14.00 Kronvalda bulvārī 8, 1. stāva vestibilā. Ielūgumus uz koncertu "Tēvzemei un brīvībai" no 12. novembra darba dienās pulksten 12.00-14.00 Kronvalda bulvārī 8, 1. stāva vestibilā.

Tags

Latvijai 100 Latvijas simtgade Orķestris Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form