Ņujorkas Metropolitēna opera sāk Vāgnera nedēļu tiešsaistē
Foto: AP/Scanpix/LETA

Turpinot iniciatīvu tiešsaistē bez maksas izrādīt savu labāko iestudējumu ierakstus, Ņujorkas Metropolitēna opera nākusi klajā ar paziņojumu, ka uzsāks Riharda Vāgnera operām veltītu nedēļu.

Kā savā oficiālajā "Facebook" kontā raksta Metrolpolitēna operas pārstāvji, interese par ikvakara operu izrādēm opernama mājaslapā ir milzīga, katru iestudējuma ierakstu skatoties simtiem un tūkstošiem mūzikas mīļotāju visā pasaulē. Tāpēc no pirmdienas, 23. marta, tiks uzsākta Vāgnera nedēļa, kad tiks publicēti septiņu komponista operu iestudējumi, tai skaitā viss "Nibelungu gredzena" cikls.

"Lai gan Vāgnera operas ataino iznīcību un nesaskaņas, tās vienlaikus ir arī par grēku izpirkšanu un pārdzimšanu – tas ir vēstījums, kas šobrīd rezonē vairāk nekā jebkad iepriekš."

Tāpat kā iepriekšējā nedēļā, katru vakaru pulksten 19.30 (1.30 pēc Latvijas laika) tiks publicēta viena opera, kas būs bez maksas pieejama turpmākās 20 stundas. Kā pirmais Vāgnera nedēļas programmā 23. martā tiks publicēts operas "Tristans un Izolde" 2016. gada ieraksts. Plašāk par visas nedēļas programmu – Metropolitēna operas mājaslapā.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 saslimstības straujo pieaugumu, daudzviet pasaulē ieviesti stingri publisko pasākumu ierobežojumi un iedzīvotāji tiek lūgti pašizolēties. Tāpēc daudzas kultūras institūcijas savus skatītājus ir sākušas uzrunāt ar interneta starpniecību, piedāvājot baudīt augstākās raudzes iestudējumus un koncertus, neizejot no mājām.

Tags

Paliec mājās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form