Operā tapis izglītojošs iestudējums jaunajiem skatītājiem 'Mazā Burvju flauta'
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 19. martā, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos izglītojošs iestudējums jaunajiem skatītājiem "Mazā Burvju flauta", kas top pēc Volfganga Amadeja Mocarta operas motīviem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jauno, inovatīvo iestudējumu latviešu valodā veido muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, režisore Margo Zālīte, scenogrāfe un video māksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, informē Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Izrāde stāsta par princi Tamino, kas iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni. Tikai pēc tam, kad ar burvju flautas palīdzību pārvarētas nāves briesmas un apliecināta sava gudrība, pacietība, drosme un neatlaidība, princis un princese beidzot var būt laimīgi kopā.

"Mazās Burvju flautas" jauniestudējums skatītājiem ļaus iepazīt jaunos operas solistus, kuru vidū būs arī debitanti Latvijas Nacionālajā operā. Tamino lomā iejutīsies Mihails Čuļpajevs vai Juris Vizbulis, Papageno būs Kalvis Kalniņš, Pamina - Laura Teivāne vai Jolanta Strikaite-Lapiņa, Monostatoss - Andris Kipļuks vai Sandis Ulpe, Zarastro - Edgars Ošleja, Papageno - Marlēna Keine. Nakts Karalienes tēlā skatītāji video vīzijā redzēs Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu un dzirdēs koloratūrsoprāna Dināras Rudānes dziedājumu. Vairākās lomās iejutīsies Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Režisores Zālītes veidotais "Mazās Burvju flautas" iestudējums bērnus un viņu vecākus iesaistīs piedzīvojumā un caur pasakas pārbaudījumiem darīs gudrākus. Mocarta vēstījums rāda to, kā, pārvarot grūtības, cilvēki sevi pilnveido, aug un meklē katrs savu ceļu. Mūzikai šajā attīstībā ir sevišķa nozīme, kāda piemīt arī instrumentiem operā, norāda Treile.

Režisore ir pārliecināta, ka operas māksla sniedz ko neaizvietojamu - tā ir telpa iztēlei, vērtībām, rotaļai un dzīvespriekam, ko atklāj mūzikas bagātā valoda un skatuves tēli. Tādēļ jo īpaši svarīga ir pašu bērnu - Rīgas Doma skolas audzēkņu - līdzdalība operā, pārvēršoties dzīvniekos, vergu armijā un gudrības garos.

"Mazās Burvju flautas" uzvedums ir veidots, lai būtu viegli pielāgojams dažādām skatuvēm un varētu doties viesizrādēs pa visu Latviju, iepazīstinot jauno paaudzi ar operas mākslu.

Iestudējumā mākslinieki gan dziedās, gan runās latviešu valodā.

Nākamās "Mazās Burvju flautas" izrādes būs skatāmas 3. un 10. aprīlī, kā arī 14. maijā.

Tags

Burvju flauta Jolanta Strikaite Latvijas Nacionālā opera Mihails Čuļpajevs Mūzika Rīgas Doma kora skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form