Par godu Mārtiņa Brauna jubilejai top rokopera 'Mauglis'
Foto: Publicitātes foto

Jau pavisam drīz ceļu pie skatītājiem sāks Latvijas Jaunatnes teātra veidotais rokoperas "Mauglis" jauniestudējums, kas top, sveicot komponistu Mārtiņu Braunu drīzumā gaidāmajā 70 gadu jubilejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē izrādes producents Juris Millers, iestudējuma pirmizrāde notiks 15. oktobrī Ādažos.

Savu skatuves ceļu "Mauglis" uzsāka pirms turpat 40 gadiem – 1982. gadā Latvijas Jaunatnes teātrī un tolaik kļuva par vienu no populārākajiem šī teātra iestudējumiem, ko noskatījās ap 180 000 skatītāju.

"Pēc tam "Mauglis" ir vairākkārt atgriezies pie skatītājiem – gan deju izrādes iestudējumā, gan grupas "Sīpoli" koncertuzvedumā, taču šī ir pirmā reize, kad "Mauglis" pie skatītajiem atkal atgriežas kā teātra izrāde – ar tekstiem, mūziku un dejām", uzsver komponists Mārtiņš Brauns, kurš izrādēs piedalīsies kopā ar mūziķu grupu. Tāpat kā pirms 40 gadiem, skatītājiem būs iespēja dzirdēt leģendāros šīs izrādes superhitus – "Jauna ēra", "Aku ah", "Lielā patiesība", u.c.

Rokoperas "Mauglis" 2021. gada iestudējumam ir tapis jauns librets (pēc Radjarda Kiplinga un Leldes Stumbres darbu motīviem), kas skatītājiem dos iespēju atkal satikties arī ar aktieri Igoru Siliņu, kurš turpat 10 gadu garumā atveidoja "Maugli" šīs lugas pirmajā iestudējumā.

"Nenoliedzami, Mauglis ir viena no tām lomām, kas ir visspilgtāk iespiedusies skatītāju atmiņā, tādēļ mana tikšanās ar skatītājiem, protams, būs Maugļa tēlā, tikai – daudz vecāka un viedāka, nekā pirms daudziem gadiem", teic Igors Siliņš, piebilstot, ka jauniestudējumā pavisam būs redzami trīs dažādu vecumu Maugļi. Tāpat lomās būs redzami Kārlis Tols, Ieva Sutugova, Juris Vizbulis, Jānis Kirmuška, Jānis Jarāns, Jānis Skanis, Aija Dzērve, Adams Vaicis, Māris Skrodis, Edgars Lipors, Elīna Bojarkina, Rihards Zeļezņevs, Rūdolfs Juris Trēziņš, Jēkabs Reinis, un citi aktieri, kā arī tautas deju kolektīva "Dzintariņš" dejotāji.

Iestudējuma režisors ir Jānis Mūrnieks, horeogrāfi – Sanita Misika un Aleksejs Anisena (Baltkrievija).

"Skatītājus gaida arī vairāki negaidīti pārsteigumi, kas paliks noslēpumā līdz pirmizrādei", piebilst iestudējuma producents Juris Millers.

Rokoperas "Mauglis" pirmizrāde būs 15. oktobrī Ādažu Kultūras centrā, bet izrādes notiks arī Valmierā (16.10.), Siguldā (22.10.), Rīgā (23.10.), Jelgavā (27.10.), Liepājā (30.10.) un Rēzeknē (6.10.). Biļetes ir iespēja iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Izrādes notiks epidemioloģiski drošajā pasākumu norises formātā. Skatītājiem, kuri biļetes iegādājās uz 2020. gadā paredzētajām izrādēm, tās ir automātiski pārceltas uz jaunajiem norises datumiem, bet skatītāji, kuri izrādes nevarēs apmeklēt "Covid-19" vakcināciju vai pārslimošanu apliecinoša sertifikāta neesamības dēļ, tiek aicināti nodot biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Juris Vizbulis Ieva Sutugova Jānis Jarāns Lelde Stumbre Mārtiņš Brauns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form