Pianists Toms Mikāls publicējis debijas minialbumu 'Teikas'
Foto: Publicitātes attēls

Pianists Toms Mikāls 6. aprīlī publicējis minialbumu (EP) "Teikas", kurā dzirdami četri skaņdarbi par lietām, vietām un cilvēkiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Spēlēju klavieres jau vairāk kā divdesmit gadu un ticu, ka spēlēju, jo sargāju un turu ļoti augstā cieņā mirkļa burvību, kurā pazūd aizspriedumi un vēlme ko pierādīt. Šai burvībā es itkā izzūdu – palieku par vērotāju, skatītāju, kurš arī pieredz ko nebijušu," stāsta pianists. "Četri stāsti, kuri apkopoti manā debijas mazalbumā ir neskarta, neizdomāta un neatkārtojamu sajūtu improvizācija. Esmu bezgala pateicīgs skaņu inženierim, manam draugam, Tomam Lismentam, jo tieši viņš bija šī ieraksta iniciators," saka Mikāls. '

Savukārt Toms Liesmets saka: "Ne bieži dzīvē nākas sastapt tik muzikāli apdāvinātus un idejās brīvus cilvēkus kā Toms Mikāls. Strādāt ar tādu mūziķi ir iedvesmojoši un vispatīkamākajā veidā izaicinoši. Tāpēc varu teikt, ka pirmkārt mans dzinulis bija tīri savtīgs – vēlme būt klāt Toma domas lidojumā mūzikā un to iemūžināt. Interesanta šķita ideja par dažādu instrumentu skanējumu nokrāsām caur viena mūziķa spēli, likās aizraujoši ierakstīt Toma improvizāciju uz dažādiem klavieru veidiem un sajust katra instrumenta individuālo raksturu, un Toma spēles manieres mijiedarbību ar tiem."

Par albuma vizuālo noformējumu parūpējusies māksliniece Laura Tuča.

Minialbums "Teikas" ir pieejams mūzikas straumēšanas platformās.

Pianists Toms Mikāls ir absolvējis Prinča Klausa konservatoriju Nīderlandē, spēlējis starptautiskos projektos un albumu ierakstos. Šobrīd visvairāk sastopams uz skatuves kopā ar pazīstamiem pašmāju māksliniekiem – Aiju Andrejevu, Aminatu, Eviju Vēberi, Kristīni Prauliņu, Elzu Rozentāli un citiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam