Piena svētkos 'Latvijai 3 līdz 100' uzstāsies 'Ewert and the Two Dragons', Nastavševs, 'Sigma' un citi
Foto: DELFI

Svētdien, 2. augustā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma" (Vecmīlgrāvī) notiks 11. Piena svētki "Latvijai 3 līdz 100".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ik gadu, Piena svētki sevi piesaka ar īsfilmu. Pirmo reizi Piena filmas veidošanā roku pielicis teātra režisors Vladislavs Nastavševs, kurš par savu pieredzi saka: "Šis man bija tāds kā vingrinājums kino taisīšanā. Nekad pirms tam neko nebiju filmējis. Un tāpēc jo lielāks paldies Mārtiņam Mielavam un Mārim Lagzdiņam par uzticēšanos."

Īsfilma "Zudušo draugu meklējot" 

Festivālā uz divām skatuvēm uzstāsies gan pašmāju, gan citu valstu mūziķi. Svētkus atklās "Iļģi" ar mūziku no folkrokoperas "Spēlēju, dancoju". Pils lielajā zālē Jaunā Rīgas teātra režisors Vladislavs Nastavševs atskaņos paša komponētu mūziku no savām izrādēm, pēc tam uzstāsies grupa "Sigma". Uz parka skatuves uzstāsies "The Sound Poets" (LV), "Garbanotas Bosistas" (LT) un svētku galvenie mākslinieki "Ewert and the Two Dragons" (EE), stāsta svētku rīkotāji.

Paralēli koncertiem norisināsies "RE!" laikmetīgā cirka un ielu teātra izrādes - priekšnesumi no Nīderlandes laikmetīgā cirka trupas "Circus Katoen" un spāņu "Animal Religion", kā arī ekskluzīvas cirka skolas darbnīcas, uz kurām interesentus aicina pieteikties iepriekš.

"Dzirdēt, redzēt, spēlēt un spēlēties būs interesanti gan lieliem, gan maziem - varēs palikt bēdu zem ķieģeļa, klausīties dzeju 1/4 satori dzejas dušās, izgatavot savu masku, sacensties par balvām kokursā "Mis un Misters Latvijai 3 līdz 100" vai futbola mačā starp Lāčplēšiem un Melnajiem bruņiniekiem u.c.," stāsta pasākuma organizatori.

Festivāla organizatori aicina arī uz Piena svētku iesildīšanas koncertiem, kas divus vakarus 29. un 30. jūlijā norisināsies muižā kafejnīcas Piens pagalmā.

Piena svētku spēlei, kuras galvenā balva ir lēciens ar izpletni, iespējams sekot līdzi #kabutujabutu portālos "Facebook" un "Instagram". Piedalīties var ikviens, saņemot spēles masku kafejnīcā Piens.

Piena svētkos ieeja līdz 14 un pēc 60 gadiem bez maksas. Pārējiem biļetes cena 9 eiro un tās pieejamas iepriekšpārdošanā internetā un Biļešu serviss kasēs.

Video no pagājušā gada svētkiem

Tags

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Piens Sigma (grupa) Ziemeļblāzma The Sound Poets Vladislavs Nastavševs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form