Pirmais publiskais koncerts 'Hanzas peronā' būs orķestra 'Rīga' uzstāšanās
Foto: Filips Šmits

Pirmais publiskais koncerts jaunajā pasākumu un koncertu norises vietā "Hanzas perons" būs orķestra "Rīga" uzstāšanās, portālu "Delfi" informē orķestra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvojoties Rīgas svētkiem, kuros tiks svinēta pilsētas 818. dzimšanas diena, orķestris "Rīga" gatavo divus koncertus, kuros neizpaliks muzikāls ieskats Rīgas vēstures lappusēs. 13. augustā Rīgas Domā skanēs Kaspara Ādamsona diriģētā programma "Bahs, Vāgners, Vasks" ar ērģelnieka Aigara Reiņa dalību, savukārt 17. augustā pulksten 18.00 līdz ar koncertu "No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā" rīdziniekiem būs iespēja pirmo reizi baudīt publisku koncertprogrammu jaunajā kultūras un mākslas telpā "Hanzas perons".

Tiem klausītājiem, kuri 13. augusta vakarā pulksten 19.00 apmeklēs koncertu Rīgas Domā, Orķestra "Rīga" sniegumā skanēs Riharda Vāgnera operu fragmenti – "Valkīru lidojums" no operas "Valkīra", "Svētceļinieku gājiens" no operas "Tanheizers" un citi, kā arī Johana Sebastiana Baha slavenā Tokāta un fūga re minorā. Ērģeļu skaņās būs dzirdama Baha Prelūdija un fūga Sol mažorā un Pētera Vaska opuss "Te Deum".

Rīgas svētku programmā paredzētais koncerts "No Vāgnera līdz Paulam" piedāvās atcerēties leģendārus rīdziniekus, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Līdzās skaņražiem Rihardam Vāgneram, Jurjānu Andrejam, Imantam Kalniņam, Raimondam Paulam, stāsts par leģendāriem rīdziniekiem aptvers plašāku personu loku. Ar dziesmu "Es gribu Tavu foto" tiks stāstīts par fototehnikas konstruktoru, fotoaparāta "Minox" izgudrotāju Valteru Capu; tiks pieminēts leģendārais soļotājs Jānis Daliņš; skanēs dziesmas ar dzejnieku Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzeju; tāpat orķestris atgādinās par Rīgā dzimušo režisoru Sergeju Eizenšteinu ar filmas "Aleksandrs Ņevskis" skaņu celiņu, kura autors ir Sergejs Prokofjevs; varēs izbaudīt 20. gadsimta populārās mūzikas leģendu – komponistu Oskara Stroka, Elgas Īgenbergas, Ringolda Ores, Alfrēda Vintera dziesmas. Koncertu vadīs aktieri Zane Daudziņa un Juris Žagars. Kopā ar Orķestri "Rīga" uzstāsies solisti Beāte Zviedre, Ieva Parša, Daumants Kalniņš un Emīls Kivlenieks. Mūzikas skanējuma dinamiku papildinās dejotāji Reinis Rešetins un Egija Abaroviča.

Biļetes uz augusta koncertiem Rīgas Domā ir iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv un Rīgas Doma kasē. Koncertā "No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā", kas notiek Rīgas svētku programmā, ieeja bez maksas.

Tags

Hanzas perons Kaspars Ādamsons Rīgas Doms Rīgas svētki Zane Daudziņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form