Pitam Andersonam piešķirta balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā
Foto: F64

Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" rīkotāji priekšlaicīgi atklāj šā gada balvas par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā ieguvēju. Pagodinošo apbalvojumu saņems mūžībā aizgājušais Latvijas rokenrola karalis Pits Andersons.

Katru gadu Latvijas Mūzikas producentu apvienības LaMPA dalībnieki lemj par to, kurš saņems balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā un arī pagājušā gada 2. oktobrī apvienības biedru sapulcē tika lemts, ka šogad īpašo mūža balvu ir pelnījis saņemt Pits Andersons.

Balvas laureāta vārdu bija plānots izziņot tikai šī gada 2. februārī, taču tagad, kad Latvijas mūzikas cienītājus sasniegusi traģiska ziņa par šī izcilā mūziķa nāvi, balvas organizatori uzskata par savu pienākumu šo savu lēmumu darīt zināmu agrāk.

LaMPA valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve saka: "Pits Andersons ir devis nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas un visas pasaules mūsdienu rokenrola attīstībā un darījis to nesavtīgi un pašaizliedzīgi, neskatoties uz valdošo režīmu noliegumu pagājušā gadsimta 70. un 80. gados, spītējot grūtībām, kādas pārdzīvoja Latvijas mūzikas vide, mainoties sociālajai iekārtai un mūzikas patērētāju vērtību kritērijiem. Pits vienmēr bija uzticīgs savai mūža mīlestībai – rokenrolam! Par to viņu cienīja un mīlēja viņa kolēģi un pat konkurenti, nemaz nerunājot par klausītājiem tuvu un tālu. Ne jau bez pamata Pitu dēvēja par mūsu rokenrola karali. Šo titulu piešķīra viņa mūzikas cienītāji un tas ir augstākais novērtējums, kādu jebkad kāds mūziķis varētu iegūt."

Pits Andersons ir saņēmis arī starptautisku novērtējumu - "Just Plain Folks Music Awards, ASV" balvu par albumu "Brass-A-Billy", kā labāko 2008/2009. gada albumu "rockabilly" kategorijā. 2004. gadā Pita Andersona albums "Sentimental" tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai. Andersons ir uzstājies daudzos festivālos, priecējot rokenrola fanus visā pasaulē, ierakstījis un izdevis septiņus albumus un vairākus singlus sadarbībā ar Latvijas un ārvalstu mūzikas izdevniecībām.

"Latvijas mūzikas producentu apvienības biedri ar smagu sirdi uztvēra ziņu par izcilā mūziķa aiziešanu, bet paliek ar pārliecību, ka labi darbi ir pelnījuši labu novērtējumu. Agri vai vēlu. Lai arī balvu bija plānots pasniegt Pitam personīgi, tagad šī balva tiks nodota viņa piederīgajiem.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem un visiem īsta rokenrola cienītājiem Latvijā. Pits Andersons un viņa mūzika paliks mūžīgā piemiņā. Viņa vārds ar zelta burtiem ir ierakstīts Latvijas mūzikas vēstures grāmatā, kuru savās sirdīs glabā īsteni Latvijas mūzikas cienītāji," teiks paziņojumā medijiem.

Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" pasniegšanas ceremonija notiks 15. martā, Latvijas Nacionālajā operā.

Tags

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balva Pits Andersons

Comment Form