Popē jau septīto reizi notiks dziesminieku festivāls 'Vārti'
Foto: Edgars Pohevičs

Ventspils novada Popē svinēs 29. un 30. jūlijā jau septīto reizi norisināsies mūziķu, dziesminieku un, kā raksta rīkotāji, "dullo dauku" festivāls "Vārti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē organizatori, Popes estrādē skanēs gan Mārtiņa Freimaņa koncertstāsts "I am Fine", gan dziesminieku koncerts ar Imanta Kalniņa zelta dziesmu repertuāru noslēgumā, bet muižas ansamblī notiks dziesminieku autorkoncerti, aicinot ieklausīties Arņa Miltiņa, Ievas Akurateres, Ilzes Gruntes, Raimondas Vazdikas un Kristīnes Locikas vēstījumā.

"Šoreiz mūsu katra paša dullais dauka iet caur septiņiem vārtiem cerībā rast un sniegt prieku šajā savādajā laikmetā. Atkalsatikšanās klātienē, kopā būšana un dziedāšana – tas ir tas, kas rada laimes sajūtu, dod spēku, ticību un pārliecību par gaismu cilvēkos. Spēt saskatīt prieku un mīļumu vienkāršās lietās un, galvenais, vienam otrā. Dziesma kādam skan skaļi un droši, citam klusi kā lūgšanā, bet būtiskais – tā dziedē, " stāsta Inese Muižniece, viena no četrām festivāla rīkotājām.

Piektdienas, 29. jūlija, vakarā pulksten 20 Popes estrādē uz skatuves kāps liepājnieki – Maija Kalniņa, Ieva Tālberga, Normunds Kalniņš, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Roberts Dinters un Kaspars Boroduško, skatītājiem piedāvājot sava drauga Mārtiņa Freimaņa pirmo dziesmu koncertstāstu "I am Fine".

"Tās ir 12 plašākai auditorijai vēl mazpazīstamas mūziķa Mārtiņa Freimaņa dziesmas, kuras viņš uzrakstīja 90. gados, laikā, kad mācījās Aizputes vidusskolā. Īpaši šim projektam izveidotais mūziķu ansamblis ir pieņēmis izaicinājumu domāt par to, kā šīm dziesmām būtu jāskan šodien. Koncertstāstu caurvīs arī Maijas Kalniņas stāstījums, kurā iekausēti mirkļi iz laika, kad šīs dziesmas tapa. Pēc koncerta – ugunskuru dziesmu nakts," vēsta "Vārtu" rīkotāji.

Sestdien, 30. jūlijā, Popē būs iespēja iepazīt dziesminiekus, viņu radītās dziesmas un stāstus, uz brīdi nonākot dziesminieka vadītā muzikālā ceļojumā – autorkoncertā, kam dots nosaukums "Tuvplāns". Pulksten 13 Popes baznīcā uz tikšanos aicina Arnis Miltiņš, kurš muzicēs kopā ar meitu Laimu un mūziķi, draugu un uzvārda brāli Jāni Miltiņu. Pēc tam, pulksten 15, koncertzālē "Zirgu stallis" uz sarunu dziesmās ielūdz Ieva Akuratere, Raimonda Vazdika un Ilze Grunte. Savukārt vakarpusē, pulksten 17, Popes muižas zālē ar klausītājiem "Tuvplānā" tiksies Kristīne Locika un draugi.

Festivāla noslēgumā, pulksten 20, Popes estrādē skanēs dziesminieku koncerts, kurā muzicēs Jana Egle, Simona Rača un Jānis Rūcis, Laura Vītola, Maija Kalniņa, Uldis Kākulis, Melisa Kaškura, Kārlis Kazāks un Austrasbērni ar Arņa Miltiņa, Valda Atāla un Kristīnes Locikas dziesmu koncertprogrammu. Noslēgumā Imanta Kalniņa zelta dziesmu repertuārs un sadziedāšanās.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Ieva Akuratere Jana Egle Ilze Grunte Mārtiņš Freimanis Raimonda Vazdika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form