Praktiska informācija metāloperas 'Kurbads. Ķēves dēls' apmeklētājiem
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 3.jūnijā, gaidāms viens no šīs vasaras nozīmīgākajiem mūzikas notikumiem – Latvijās pirmā metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" ar grupas "Skyforger" dalību. Metālopera Limbažu amfiteātri būs skatāma tikai vienu reizi un to iesildīs viduslaiku ietekmē radītas rokmūzikas apvienība "Obscurus Orbis". Multimediālā metāloperas "Kurbads. Ķēves dēls" veidotāji sola unikālu skatuves iekārtojumu un grandiozus specefektus. Projekts "Kurbads. Ķēves dēls" iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

Pasākuma organizatori iesaka no Rīgas uz Limbažiem doties, braucot caur Raganu vai Tūju. Automašīnas visparocīgāk būs novietot uz Ievu, Jaunatnes un Parka ielām, kur atradīsies Pašvaldības iekārtota bezmaksas autostāvvieta. Pasākuma viesiem lūgums ievērot norādes, ceļa zīmes, policijas un apsardzes darbinieku rīkojumus. Biļešu kase atradīsies uz taciņas pie Jaunatnes ielas. Ieeja pasākumā būs no Jaunatnes ielas puses un Lielezera ielas puses.

Lielezera iela būs slēgta satiksmei no 3. jūnija pulksten 14.00 līdz 4. jūnija 02.00.

"Pasaka par Kurbadu iedod mums atslēgas un gudrības cilvēka mūža nodzīvošanai, kā arī parāda mūžīgos kosmiskos procesus, kuru sastāvdaļa vienmēr esam bijuši un būsim. Kurbads ir varonis, kurš nemitīgi sevi pārbauda – gan atkal un atkal dodoties arvien jaunās iekšējās kaujās, gan uzveicot ārējos pārbaudījumus. Viņš pauž mūžīgā cikliskuma un nebeidzamības gudrību – dzīvība ir kustībā un nepārtrauktā mainībā," stāsta metāloperas režisore Inga Tropa.

Kurbada stāsts ir ne tikai par latviešu varoni, bet arī par pašizaugsmes un sevis izzināšānas ceļu. "Senais un mainīgais – Limbažu novads jau izsenis ir latviskām tradīcijām un pasākumiem bagāts. Tāpat vēlamies šo latvisko tradīciju un gudrību pārņemt un nodot mūsdienās, organizējot modernus, bet latviskus pasākumus, kā pērn Danču nakti. Šogad sākt svinēt vasaras svētkus Limbažos aicinām sākot ar Limbažu novada skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un noslēgumā ar lieluzvedumu, metāloperu "Kurbads. Ķēves dēls", kas vistiešāk atspoguļo seno un mainīgo, bet latviski vērtīgo", skaidro Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers.

"Teiksmas varoņa Kurbada fiziskā un mentālā attīstība ceļā uz mērķi simboliski savijas kopā ar mūsu uzņēmuma un hokeja kluba filozofiju. Tas ir stāsts par mūsu tautas kultūras mantojumu un vērtībām. Mēs ticam, ka metālopera "Kurbads.Ķēves dēls" būs lieliska dāvana Latvijai simtgades svētkos," stāsta metāloperas ģenerālsponsors, kompānijas "Kurbads un Ko" valdes priekšsēdētājs Andis Pikāns.

Metāloperas "Kurbads. Ķēves dēls" mūzika – grupa "Skyforger", režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, horeogrāfi Guntis Spridzāns, Liene Stepena un Liene Grava, teicēja Zane Jančevska.

Biļešu cena ir 15 eiro, pasākuma dienā biļetes maksās 20 eiro. Līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes pieejamas "Biļešu Servisa" kasēs.

Tags

Inga Tropa Latvijas simtgade Zane Jančevska

Comment Form