Raimonds Pauls dzimšanas dienu svinēs koncertā Jūrmalā
Foto: Kaspars Garda

Ar krāšņu koncertprogrammu 12. janvārī pulksten 19 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā tiks svinēta Maestro Raimonda Paula 86. jubileja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē koncertzāles pārstāve Indra Vilipsone, koncertā uz skatuves kāps mūziķi, ar kuriem Raimondam Paulam izveidojušās īpašas muzikālas draudzības vairāku gadu garumā. Līdzās Maestro pie klavierēm uzstāsies soprāns, spēcīgās balss īpašniece Dināra Rudāne un talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš, kā arī vokālā grupa "Framest", ar kuru Maestro īstenojis daudzas koncertprogrammas un pirmatskaņojis jaunus skaņdarbus.

Dziedātājus pavadīs Latvijas Radio bigbends, kura patrons ir pats Maestro.

Koncertā skanēs izvērstā un sarežģītā džezroka kompozīcija "Spēļu nakts Duntes krogā", Paula instrumentālās mūzikas šedevri no svītām "Dienvidu akvareļi", "Iespaidi" un "Kalnu skices" un dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kā "Cher ami", "Sit mani Prustā", dziesmas ar progresīvā roka pieskaņu "Lapsenes nāve", "Dod zvaigzni", lirikas pērle "Mans bērns", saviļņojošā balāde "Nenes zvaigznes istabā" un citas Paula kompozīcijas no dažādiem daiļrades periodiem. Tās bigbendam aranžējis leģendārais 20. gadsimta latviešu džeza mūziķis Gunārs Rozenbergs, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

Vanags par vienu no programmas opusiem – "Spēļu nakts Duntes krogā" – teic šādi: ''Koncertā pavisam jaunās skaņās būs iespējams dzirdēt Maestro vērienīgo darbu "Spēļu nakts Duntes krogā", vokālās grupas "Framest" un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā. Septiņdesmitajos gados komponētais darbs sastāv no vairākiem stilistiski atšķirīgiem posmiem, dinamisko džezroka skanējumu vietām nomaina svings, džeza valsis, fanks un pavisam akadēmisks skanējums, kas ir ļāvis instrumentācijā izmantot ļoti plašu krāsu paleti, sākot ar pavisam trauslu koka pūšaminstrumentu ansamblī, līdz skanīgam bigbenda tutti, kas lieliski paspilgtina vokālās partijas un izceļ skaņdarba dramaturģiju.''

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Populārais pianists, komponists un bijušais politiķis Raimonds Pauls dzimis 1936. gada 12. janvārī.

Tags

Daumants Kalniņš Dināra Rudāne Dzintaru koncertzāle Latvijas Radio bigbends Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form