Reinis Zariņš 'Gorā' ierakstījis Pētera Vaska klaviermūzikas albumu
Foto: Publicitātes foto

No 7. līdz 9. martam Latgales vēstniecībā "Gors" pianists Reinis Zariņš ierakstījis Pētera Vaska klaviermūzikas albumu, sadarbojoties ar ieraksta skaņu režisoru Normundu Šnē. Mūzikas ierakstu izdos Somijas mūzikas ierakstu kompānija "Ondine".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā stāsta Reinis Zariņš, albumā līdztekus Pētera Vaska ciklam "Gadalaiki" paredzēts iekļaut arī īpaši šim ierakstam komponētu jaundarbu. "Ja mums viss izdosies, tad šis albums aptvers nozīmīgu Pētera Vaska radošās dzīves daļu, tā būs mūzika, kas tapusi vismaz 40 gadu laikā un līdz ar to tas ir visaptverošs albums," stāsta pianists.

Zīmīgi, ka 2016. gada aprīlī Latgales vēstniecībā "Gors" notika koncertizrādes "Gadalaiki" pasaules pirmizrāde, kas bija balstīta uz šā gada jubilāra, Pētera Vaska, klavierdarbu ciklu "Gadalaiki" un tapa, sadarbojoties pianistam Reinim Zariņam un horeogrāfam Kirilam Burlovam. Pēc tam koncertizrāde atkārtota vairākkārt.

Skaņu režisors un diriģents Normunds Šnē par ierakstu Rēzeknē saka: "Braucot uz "Goru" mēs, protams, jau zinājām ko sagaidīt. Pirmkārt, protams, ir lieliskā zāle, kurai nav līdzīgas Latvijā un vispār tuvākajā apkārtnē. Otrkārt, tie ir cilvēki, tā sirsnība un atvērtība, laipnība un siltums, ko mēs šeit jūtam. Sienas vienas pašas nestrādātu, vajag dvēseli un šeit tā noteikti ir. Tā ir kolosāla privilēģija būt tādā vietā un darīt to, ko mēs vēlamies – būt netraucēti, mierīgi un pilnīgi nodoties mūzikai. Lai rastos labs ieraksts ir divi priekšnoteikumi – lieliska mūzika un jūtīga interpretācija. Un mums ir lieliska mūzika un lielisks interprets."

Komponists Pēteris Vasks ciklu "Gadalaiki" radījis pakāpeniski, kopš 1980. gada, kad viņš komponēja "Balto ainavu" – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kurā izmantotas tikai dažas skaņas. Gadu vēlāk radīta "Rudens klaviermūzika", kas ir jau krietni izvērstāks, dramatiski aktīvs skaņdarbs. 1995. gadā tapusi dabas skaņu ainava "Pavasara klaviermūzika", bet 2009. gada ziemā Pēteris Vasks pabeidzis ciklu, uzrakstot trūkstošo gadalaiku – Vasaru. Tomēr cikla secība ir tāda kā tā notiek gadā – ziema, pavasaris, vasara un rudens.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu autors. Uzsācis klavierspēles apguvi no septiņu gadu vecuma, Reinis debitēja kā solists ar orķestri jau desmit gadu vecumā, vēlāk guva godalgas vairākos starptautiskos pianistu konkursos. Reinis ir arī vairākkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) Normunds Šnē Reinis Zariņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form