Rīgā koncertēs Baltijas jūras filharmoniķi un Kristjans Jervi
Foto: Publicitātes foto

Šā gada 12. martā uz Lielās ģildes skatuves muzicēs "Baltic Sea Philharmonic" (Baltijas jūras filharmoniķi) – orķestris, kurā spēlē Ziemeļu reģiona mūziķi no Dānijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Diriģenta Kristjana Jervi vadībā orķestris atskaņos Pētera Čaikovska koncertsvītu "Apburtā princese", Pētera Vaska meditāciju "Vientuļais eņģelis", Kristjana Jervi "Aurora" un Ģedimina Gelgota Vijoļkoncertu, portālu "Delfi" informē "Latvijas koncertu" pārstāve Rinta Bružēvica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Baltic Sea Philharmonic" ir jauna muzikālā paradigma 21. gadsimtā. Šī orķestra koncerti ir unikāls skaņas, gaismas, projekciju un horeogrāfijas priekšnesums. Mūziķu aizrautība, spēlējot skaņdarbus no galvas mākslinieciskā vadītāja Kristjana Jervi spraigā zižļa vadībā, iedvesmo arī klausītājus. "Orķestris ir kā dzīva radība ar nebeidzamu enerģiju un neremdināmu izsalkumu pēc jaunā – tas ir kā piedzīvojums," saka Kristjans Jervi.

Koncerta solisti – igauņu dziedātājs Miks Pedaja un jaunais šveiciešu vijolnieks Dāvids Nebels. Jervi diriģēs arī paša nesen rakstīto kompozīciju "Aurora", kas tapusi, iedvesmojoties no ziemeļblāzmas. Koncertu noslēgs Pētera Čaikovska koncertsvīta "Apburtā princese", kuru mūziķi spēlēs no galvas – uz skatuves nemanīs partitūras, lielākā daļa mūziķu brīvi pārvietosies pa skatuvi. Šo neaizmirstamo muzikālo pārdzīvojumu jau izbaudījuši klausītāji Hamburgas Elbas filharmonijā, Dubaijas operā Apvienotajos Arābu Emirātos un dažādos starptautiskos festivālos.

Pirmo reizi "Baltic Sea Philharmonic" Latvijā muzicēja 2016. gadā. Šogad koncertturneja "Ziemeļu pulss" martā izvīsies cauri Lietuvai, Latvijai, Igaunijai, Somijai un Krievijai. To atbalsta Gētes institūts un Vācijas Ārlietu ministrija. 12. marta koncerta organizators – VSIA "Latvijas Koncerti".

Baltic Sea Philharmonic regulāri rīko jauno talantu noklausīšanos Baltijas jūras reģionā, lai atjaunotu un atsvaidzinātu orķestra mūziķu pulku. Šogad orķestris organizēs "Talent Tour 2019" paralēli "Ziemeļu pulss" turnejai, dodot iespēju Latvijā dzīvojošajiem vai studējošiem mūziķiem parādīt savas dotības "Talantu dienā", kas notiks 13. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Šī atvērtā noklausīšanās pieejama arī klausītājiem. Vairāk informācijas šeit.

Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Latvijas Koncerti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form