Rīgas festivāla koncertus šogad varēs baudīt gan tiešsaistē, gan klātienē
Foto: Kristīne Krauze-Slucka

VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotajā Rīgas festivālā no 8. līdz 11. jūnijam šogad notiks trīs koncerti, kurus ikviens interesents varēs baudīt interneta tiešsaistē. Taču atbilstoši pulcēšanās ierobežojumiem katru koncertu varēs klausīties arī klātienē līdz 25 cilvēku liela auditorija. Festivāla trīs koncertos šogad uzstāsies pianists Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansamblis "Perpetuum Ritmico" un "Trio Angelicus", kurā apvienojušās soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvijas Koncertu" direktors un Rīgas festivāla idejas autors Guntars Ķirsis saka: "Jau vairāku gadu garumā Rīgas festivāla programmās Latvijas iedzīvotāji un viesi baudīja spilgtu mūzikas notikumu izlasi. Šobrīd, kad mūsu dzīve pārvērtusies līdz nepazīšanai un no ļoti daudz kā ir jāatsakās, "Latvijas Koncerti" uzskata par savu pienākumu sniegt atbalstu gan mūziķiem, gan sabiedrībai, piedāvājot kaut nelielu daļu no Rīgas festivālā plānotajiem koncertiem."

Rīgas festivālu 8. jūnijā pulksten 21.00 Dzintaru koncertzālē atklās spožā pianisma zvaigzne Vestards Šimkus, atskaņojot smalki tēlaino Kloda Debisī mūziku. Impresionisma gleznas uzburs skaņdarbi – Balāde, Noktirne, "Līksmības sala", "Deja" u.c. Savukārt no Sergeja Prokofjeva daiļrades lappusēm skanēs Pastorālā sonāte, "Pastaiga", "Ainava" u.c.

10. jūnijā Rīgas Sv.Jāņa ev.lut.baznīcā pulksten 21.00 muzicēs "Trio Angelicus", kura īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – Elīnas Šimkus skaistā balss, Sondras Lejmalnieces flautas dzidrais skanējums un Ievas Šablovskas arfas noslēpumainais valdzinājums. Koncertā "Lūgšana naktij" klausītāji varēs ļauties vakara meditācijai, klausoties Jāzepa Mediņa "Sapņojumu", Edvarda Grīga "Ave, maris stella", Tūres Rengstrēma "Bön till natten", Riharda Dubras "Beata es, Virgo Maria" u.c.

Elīna Šimkus par koncertprogrammu: "Ik vakaru pirms miega mēs varam izvērtēt savas dienas gaitas – pārdomāt un nožēlot vai priecāties. Varbūt lūgt, lai nakts ir rāma kā mēness tilts jūrā, kas mūs ved uz jaunu dienu... Kāds mīļotais sapņaini klīst zvaigžņotā naktī un domās lūdz par savu mīļoto – varbūt tuvo, bet varbūt – tālo. Kāda nomaldījusies un apjukusi dvēsele atdod sevi naktij, lai tā izlemj likteni par rītdienu. Vēl kāds ļaujas, lai mēness stari un vakara zvaigzne izgaismo tam ceļu, dodoties sapņu tālumā."

11. jūnijā Spīķeru koncertzālē pulksten 21.00 valdīs spāņu un latīņamerikāņu mūzika ritmi. Uz skatuves kāps sitaminstrumentu zvaigznes – ansamblis "Perpetuum Ritmico" - Guntars Freibergs, Elvijs Endelis, Ernests Mediņš, Mikus Bāliņš. Koncerta programmā – Emanuela Sēžurnē "Calienta", Astora Pjacollas "Libertango", Žorža Bizē Svīta no operas "Karmena", Artura Maskata Tango un citi skaņdarbi.

Tiešsaistes pieejas kodus, kā arī biļetes klātienes koncertiem var iegādāties www.biļešuparadīze.lv. Koncerti notiek ar Rīgas Domes atbalstu.

Savukārt Rīgas festivāla sākotnēji plānotie koncerti – 5. jūnijs "Vestards Šimkus. Prokofjevs un Debisī", 11. jūnijs "Sitaminstrumentu zvaigznes flamenko ritmos", 12. jūnijs "Ksenija Sidorova un LNSO", 16. jūnijs "Latvijas Radio koris. Ave Maria", 17. jūnijs "Sinfonietta Rīga un klezmeru mūzikas ansamblis Kleztory" - nenotiks paredzētajā formātā, nauda par iegādātajām biļetēm uz šiem koncertiem tiks atgriezta sekojoši: ja biļete iegādāta interneta veikalā www.bilesuparadize.lv, biļetes nominālvērtībai atbilstoša naudas summa tiek reversēta uz biļešu pircēja bankas kontu, savukārt ja biļete iegādāta "Biļešu paradīzes" kasē, biļetes nominālvērtībai atbilstoša naudas summa tiek atgriezta, klientam ar iegādāto biļeti vēršoties jebkurā "Biļešu paradīzes" kasē visā Latvijā.

Tags

Dzintaru koncertzāle Elīna Šimkus Rīgas festivāls Spīķeru koncertzāle Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form