Rīgas festivālā satiksies pianists Antons Ļahovskis un LNSO
Foto: Publicitātes foto

13. jūnijā Lielajā ģildē Rīgas festivāla programmā klausītājus priecēs Londonā dzīvojošais, virtuozais krievu pianists Antons Ļahovskis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un diriģents Andris Poga, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no VSIA "Latvijas Koncerti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā skanēs Ferenca Lista Otrais klavierkoncerts un Sergeja Rahmaņinova Trešā simfonija.

Sanktpēterburgā dzimušais un Londonā skolotais pianists Antons Ļahovskis ieguvis godalgas daudzos starptautiskos klavierspēles konkursos, tostarp Emanuela Dirlē starptautiskajā konkursā, Starptautiskajā Londonas klavierspēles konkursā, Žaka Semjuela Starpkoledžu pianistu konkursā, IV starptautiskajā Prokofjeva konkursā, kā arī Grand Prix un LNSO simpātiju balvu Jāzepa Vītola V starptautiskajā pianistu konkursā 2008. gadā.

Struktūras ziņā neordinārais, melodiskais un bangojošais Otrais klavierkoncerts noslēdz Lista "virtuozās mūzikas" periodu. Satura ziņā tas dēvējams par īsteni kontrastainu koncertu, jo muzikālais ceļojums no bezdibeņu klintīm un baiļpilnām aizām kalusītāju itin viegli aizvedīs apgarotas laimības pasaulē. Skarbās dabas romantiku papildinās Žana Sibeliusa svīta "Karēlija", savukārt par sava veida "laimības zemi" slāvu mūzikas izpratnē parūpēsies Sergejs Rahmaņinovs.

Diriģents Andris Poga komentē: "Koncerta programma ietver gadsimtu garu vēsturi – no 19. gadsimta trīsdesmitajiem līdz 20. gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Senākais skaņdarbs ir Lista Otrais klavierkoncerts. Ļoti simfonisks skaņdarbs. Man ir liels prieks, ka to atskaņos brīnišķīgs pianists – Antons Ļahovskis. Viņu ir iemīļojusi Rīgas publika un arī mūsu orķestris. Ļahovska muzikālā inteliģence, nepšaubāmā virtuozitāte un krāsu spektrs uz klavierēm būs kaut kas īpašs. Savukārt Rahmaņinova Trešā simfonija izsaka visu komponista personību. Tās ir absolūti ģeniālas melodijas".

Jau ziņots, ka Rīgas festivāla koncerti notiks no 26. maija līdz 21. jūnijam. Šogad festivālā skanēs emocionāli piesātināta un romantiska mūzika, kā arī džeza skaņdarbi. Uz skatuves kāps pianists Vestards Šimkus, Jeruzalemes simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends, "Concertgebouw" džeza orķestris. Festivāla ietvaros notiks Latvijas valsts simtgades projekta "Latvijas gredzens" koncertuzvedumu atkārtojumi.

Tags

Andris Poga Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Rīgas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form