Ar čellista un Krētas liras spēles meistara Jorga Kalouda (Yiorgos Kaloudis, Grieķija) koncertu Rīgas Sv. Pētera baznīcā 26. jūnijā sāksies jau 18. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jorgs Kaloudis ir pirmais mūziķis, kurš ar grieķu tradicionālo instrumentu – Krētas liru – ieskaņojis klasisko mūziku. Īpaši festivālam "Ad Lucem" gatavotajā programmā skanēs Johana Sebastiana Baha svītas Krētas liras skanējumā, kā arī paša Kalouda skaņdarbi un improvizācijas no viņa diskogrāfijas un vēl neatskaņotiem opusiem.

Viena no festivāla iemīļotākajām māksliniecēm ir izcilā latviešu koklētāja Laima Jansone. Ik gadu Laima priecē festivāla "Ad Lucem" klausītājus ar kādu jaunu programmu, un šogad 27. jūnijā pulksten 19.00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā viņa uzstāsies kopā ar pašas izveidoto koklētāju kopu "Austras koks".

30. jūnijā pulksten 19.00, Spīķeru koncertzālē uz ceļojumu pa viduslaiku un renesanses Eiropas, Vidusjūras un Tuvo Austrumu kultūru muzikālo dārgumu glabātuvēm aicinās pasaules mūzikas ansamblis "Konstantinopole" no Kanādas.

Būdami komponisti un instrumentu virtuozi, Kija Tabasjans (Kiya Tabassian) un Šarbels Rūana (Charbel Rouhana), apvieno ūdu un sītaru mūzikālā dialogā starp arābu Maqam un persiešu Dastgāh stiliem. Ansamblis sadarbojas ar vadošajiem mūziķiem starptautiskajā arēnā, uzstājies ap 140 pilsētās 28 valstīs, tā programmas ir ierakstītas un pārraidītas Eiropas un Kanādas radio sabiedrībās, izdoti 16 albumi.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" kopš 2002. gada bagātina Latvijas kultūras dzīvi, piešķirot tai unikālu vaibstu arī starptautiskā mērogā. Festivāls izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību un izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju. Festivāls ar mākslas spēka palīdzību aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt ceļu uz pašatklāsmi un gaismu sevī, uzrunājot gan pieredzējušu meklētāju, gan nesagatavotu klausītāju, kam šāds mākslas pārdzīvojums spēj dot nozīmīgu impulsu jauna iekšējas attīstības ceļa sākumam.

Tags

Ad Lucem Laima Jansone
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form