Senās mūzikas festivāls arī šogad piedāvās muzikālu uzvedumu bērniem
Foto: Didzis Grodzs

24. Staptautiskajā Senās mūzikas festivālā jau tradicionāli notiks krāšņs koncertuzvedums mazajiem skatītājiem – "Laimes bērns", kas notiks Rundāles pils Baltajā zālē 14. jūlijā pulksten 13.00, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no VSIA "Latvijas koncerti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaku izdziedās un izspēlēs baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" solistu ansamblis Māra Kupča vadībā, koris "Collegium Choro Musici Riga", tenori Rinalds Kandalincevs un Ansis Bētiņš, kontrtenors Sergejs Jēgers, mecosoprāns Ilona Bagele, kā arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Koncertuzveduma producente Karina Bērziņa stāsta: "Muzikālais uzvedums "Laimes bērns" iepazīstinās mazos klausītājus ar pasaku par puisēnu, kurš piedzimis laimes krekliņā. Tas zēnu, kad viņš būs izaudzis liels, pasargās no ļaunā Ķēniņa viltībām, palīdzēs paveikt visgrūtākos uzdevumus, tiekot galā gan ar laupītājiem, gan Velnu un Velna vecmāmuļu. Bet pasakas laimīgās beigas atkal atgādinās seno patiesību - svētību un laimi nekad nedos ļaunums un mantkārība, bet gan laba un taisna sirds."

Uzvedumā skanēs G.F. Hendeļa, M. Šarpantjē, J. Fišera un citu senās mūzikas skaņražu opusi.

Pasākuma dienā jau no pulksten 11.30 pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās, kurās mākslinieku vadībā viņi gatavos jaukas lietiņas saistībā ar muzikālo pasaku. Vecāki tiek aicināti padomāt, kā saģērbt savus lolojumus tā, lai tērpā iezīmētos kaut neliels, tomēr senatnīgs akcents.

Jau ziņots, ka VSIA "Latvijas koncertu" organizētais 24. Starptautiskais Senās mūzikas festivāls šogad notiks no 12. līdz 14. jūlijam Rīgā un Rundālē, piedāvājot klausītājiem itāļu, vācu un angļu baroka mūzikas izmeklētākos opusus, kā arī spāņu un flāmu vecmeistaru darbus. Koncertos piedalīsies solisti – Jūlija Ležņeva, Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers; čellists Miša Maiskis; klavesīniste Ieva Saliete; vijolnieks Dmitrijs Siņkovskis; senās mūzikas ansamblis no Šveices "Fantasia Ficta"; baroka orķestris "Collegium Musicum Riga"; kamerorķestri "Kremerata Baltica" un "Maskavas virtuozi". Senās mūzikas festivāla noslēgumā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls "Gadalaiki".

Biļetes uz šo un citiem Senās mūzikas festivāla koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Senās mūzikas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form