Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies slavenie norvēģi – grupa 'A-ha'
Foto: Publicitātes foto

Siguldas pilsdrupu estrādē 2018. gada 17. jūlijā uzstāsies visu laiku slavenākā Norvēģijas grupas – "A-ha", kas šogad svin 35. pastāvēšanas jubileju, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji no "Positivus Music" un FBI.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"A-ha" nereti tiek dēvēta par Norvēģijas eksportētāko grupu, kas nospējusi tūkstošiem koncertu visā pasaulē, tostarp Latvijā, kā arī reiz uz visiem laikiem atvadījusies no koncertu apmeklētājiem. Tomēr īstai mīlestībai pret mūziku tā vienkārši nevar pateikt – stop. Nule "MTV Unplugged" sērijā klajā nācis "A-ha" akustiskais albums "Summer Solstice", un nākamgad mūziķi ar jaunu elpu startēs pasaules turneju, kurā akustiskais izpildījums mīsies ar koncertu sēriju "Electric Summer". 17. jūlijā norvēģu grupa uzstāsies Siguldas pilsdrupu estrādē, piedāvājot klausītājiem gan laika pārbaudi izturējušos lielākos hitus jaunā skanējumā, gan pavisam jaunas kompozīcijas, kurās joprojām atpazīstams unikālais "A-ha" radošais rokraksts.

"A-ha" atgriežas pie klausītājiem ar mīlestības pilnu ierakstu, kas, netipiski spilgtajiem sintīpopa pārstāvjiem, ierakstīts akustiskā versijā. "Pēkšņi mēs atkal esam grupa, pēkšņi mēs apzināmies, kāpēc mēs esam kopā, turklāt saprotamies tā, kā nekad iepriekš," iepriekš albuma tapšanu komentēja grupas vokālists Mortens Harkets. "Summer Solstice" tika ierakstīts 2017. gada vasaras saulgriežu laikā pavisam nelielā koncertzālē uz vientuļas salas pie Norvēģijas rietumkrasta, turklāt klātesoši bija vien 250 klausītāji, kuriem stingri bija noliegts koncertā ienest jebkādas ierakstu veikt spējīgas ierīces, tostarp mobilos telefonus. Albumu mūzikas kritiķi un arī klausītāji uztvēra ļoti atsaucīgi, un tas kļuva par "A-ha" septīto albumu, kas iekļuvis Lielbritānijas Top 10.

2018. gada turneja tiks atklāta jūnijā Lielbritānijā, tai sekos koncerti pārējā Eiropā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Latīņamerikā. Kā pirmie tika izsludināti vairāki koncerti Norvēģijā, kas gandrīz acumirklī tika izpārdoti – jāatzīmē, ka šī būs pirmā reize, kad "A-ha" koncertos lielākie hiti skanēs arī akustiskā formātā, tomēr šis koncepts nebūs noteicošais, līdz ar to nav bažu, ka varētu pietrūkt norvēģu grupai tik raksturīgās enerģētiski uzlādētās dinamikas. "Elektriskā vasara" uz pilnu jaudu, zināmas dziesmas un jauns skanējums – šī vasara sagādās ne tikai nebijušus mirkļus pašiem mūziķiem, bet būs pārsteigums arī grupas ilggadējiem faniem. Turklāt Siguldas pilsdrupu estrāde kā koncerta vieta Latvijā nav izvēlēta nejauši – turnejas koncerti tiek veidoti tā, lai vislabāk būtu izbaudāmi brīvdabā. Jau tagad zināms ka turnejā "A-ha" nospēlēs vismaz 60 koncertus.

Biļetes uz norvēģu sintpopa izcilnieku "A-ha" koncertu "Electric Summer" Siguldas pilsdrupu estrādē tirgot sāks 17. novembrī, FBI un "Positivus" kluba biedri varēs tās iegādāties jau 16. novembrī. Pirmo biļešu cena sākot no 39 eiro, VIP biļetes – 89 eiro un tās varēs iegādāties "Biļešu serviss kasēs" un internetā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form