'Sinfonietta Rīga' sagatavojusi Stravinska 'Stāstu par zaldātu'
Foto: Publicitātes foto

23. novembra vakarā Spīķeru koncertzālē būs skatāma Igora Stravinska teatrālā uzveduma "Stāsts par zaldātu" mūslaiku versija "Sinfonietta Rīga" solistu, diriģenta Normunda Šnē un aktiera Edgara Samīša priekšnesumā. Izrādes režisors Kārlis Krūmiņš aicinājis dramaturgu Ivo Briedi sagatavot jaunu lugas libretu – stāstu par 21. gadsimta karavīru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krievu mūzikas ģēnija Igora Stravinska 1918. gadā sacerētais darbs balstīts krievu tautas pasakā par zaldātu, kurš, bagātības vilināts, pārdod velnam savu vijoli. Stravinskis pasaku ieaudis kompozīcijā septiņiem instrumentiem.

"Stravinskis "Stāstā par zaldātu" neapšaubāmi sasniedz apogeju savās elegantajās, drosmīgajās un virtuozajās rotaļās ar ritmu, tā struktūrām un laika organizāciju kā teju vai galveno mūzikas izteiksmes līdzekli. Komponista krāsainā partitūra mazam ansamblim neapšaubāmi sekmējusi "Stāsta par zaldātu" kā dramatiska darba izdzīvošanu līdz pat mūsu dienām. Uzdrošinos apgalvot, ka tieši mūzika padarīja šo stāstu par aizvien slavenu un hrestomātisku ikonu," stāsta "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

Saglabājot oriģinālo skaņurakstu, kamerizrāde "Stravinskis. Stāsts par zaldātu" radīta sadarbībā ar režisoru Kārli Krūmiņu un dramaturgu Ivo Briedi. No jauna radītais librets aicina skatītāju apcerēt kara un miera tēmu mūsdienās, palūkoties uz politiskajām spēlēm un vēstures mācībstundām.

Šodienas karavīra stāstu izdzīvos "Sinfonietta Rīga" solisti Līva Plociņa (vijole), Guntis Kuzma (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Jānis Stafeckis (kontrabass), Jānis Porietis (trompete), Artūrs Bērziņš (trombons) un Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti), kā arī diriģents Normunds Šnē un Jaunā Rīgas teātra aktieris Edgars Samītis.

Piedāvājam videosarunu ar kamerizrādes režisoru Kārli Krūmiņu un dramaturgu Ivo Briedi:

Tags

Normunds Šnē Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form