Spīķeros pirmatskaņojumu piedzīvos Krista Auznieka kameropera 'Saules vējš'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas festivālā 6. jūnijā Spīķeru koncertzālē klausītājus gaida muzikāls stāsts par satikšanos lidostā - komponista Krista Auznieka kameroperas "Saules vējš" pasaules pirmatskaņojums, informē pasākuma organizatori "Latvijas koncerti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzikālo partitūru iedzīvinās vokālā grupa "Framest" un instrumentālais ansamblis diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Koncerts notiek Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

Koncertā spēlēs Mārtiņš Circenis, klarnete; Artūrs Noviks, akordeons; Jānis Stafeckis, kontrabass; Ivo Krūskops, sitaminstrumenti.

Kameroperas "Saules vējš" vējš" libretisti ir Inga Ābele un Edvīns Raups, režisore – Zane Kreicberga. Libreta pamatā ir stāsts par satikšanos lidostā: "Mēs nonākam lidostā, kur Saules Vēja dēļ viss apstājies. Uz brīdi dota telpa, kur atrast vai zaudēt identitāti, apcerēt apziņas rašanos un to, kā vilnis pārtop daļiņā, strāva – matērijā, un kā no tumsas izlaužas gaisma. Lidosta kā mūsdienu svētnīca. Laiks, kur minūte var kļūt gan stunda, gan sekunde. Un cilvēks sauc kā no laika izmests -"Dzirdi, mani jau sauc! Ar Dievu! Ar tavu vai manu? Viņš esot viens. Mīlestība."

Nīderlandē studējošo skaņradi Kristu Auznieku plašāka auditorija iepazina 2013. gada novembrī ar Latvijas Radio kora grupai rakstīto opusu "I exist as I am", kas zibenīgi iekļuva Latvijas Radio 3 "Klasika'' gada debijas TOP 10 nominantu vidū. Krists mācījies Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļā un paralēli Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Krista muzikālās intereses saistītas ar balsīm un tekstu, un, pateicoties bagātajai vokālo tradīciju videi, viņa mūzika elpo un dzied.

Krists Auznieks studē kompozīciju Hāgas Karaliskajā konservatorijā pie pasniedzējiem Petera Adriansa un Gusa Jansena, papildkursu apgūstot Sonoloģijas institūtā. Nozīmīga loma Auznieka mūzikā ir modalitātei un eksperimentiem ar to no inteliģentiem džeza kombo skaņdarbiem (piemēram, "Renunciation", kas tika atskaņots jauno komponistu festivālā "Gaudeamus"), un instrumentāliem kamermūzikas opusiem, līdz konceptuālas ieceres sacerējumiem un darbiem, kur iekļauta elektronika un teātra elementi. Krists mācījies meistarklasēs pie Filipa Glāsa, Kristiana Volfa, Kaijas Sāriaho, Magnusa Lindberga un citiem ievērojamiem komponistiem.

Tags

Framest Inga Ābele Krists Auznieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form