Tradicionālās dziedāšanas grupa 'Saucējas' izvēlētais dalībai pasaules mūzikas forumā WOMEX
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas" ir izvēlēta kā koncerta dalībnieks pasaules lielākajā pasaules mūzikas forumā WOMEX (World Music Expo), kas notiks no 23. līdz 27. oktobrim Tamperē, Somijā, portālu "Delfi" informē Latvijas Mūzikas informācijas centra pārstāvji.

Īpaša starptautiska žūrija grupu "Saucējas" ir izvēlējusi no vairāk nekā 1000 dalībnieku pieteikumiem. Šī ir trešā reize WOMEX 25 gadu pastāvēšanas vēsturē, kad Latvijas mūziķi ir izvēlēti uzstāties foruma koncertā. Latvijas stendu forumā organizē Latvijas mūzikas informācijas centrs (LMIC) šogad jau 14. reizi. Katru gadu saistībā ar forumu LMIC izdod arī etniskās mūzikas ierakstu izlasi "Native Music. Traditional / Folk / World-music/ Latvia".

"Latvijas tradicionālā mūzika plašākai publikai ir maz zināma, tāpēc īpaši priecājamies, ka varēsim koncertēt tik lielam etniskās mūzikas profesionāļu pulkam," uzsver "Saucēju" vadītāja Iveta Tāle. "Koncertā klausītāji dzirdēs krāšņākos tradicionālās dziedāšanas piemērus, gan vēlīnās izcelsmes daudzbalsīgās dziesmas, gan arhaisko sekundu un burdondaudzbalsību. Pašlaik strādājam pie jauna projekta "Tradicionālā dziedāšanas dabas akustiskajā vidē", ierakstot dziesmas dabā. Arī koncertā mēģināsim klausītājiem uzburt skanisko ainavu, kāda tā kādreiz bijusi Latvijas pakalnos, mežos un pļavās, kad vēl varēja dzirdēt ganu gavilēšanas, rotāšanas, garos saucienus, "leišus" un godu balsus."

Latvijas stendu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un šogad pirmo reizi arī ar Baltijas Kultūras fonda atbalstu organizē Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC). Šogad arī pirmo reizi ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem tiek veidota kopīga sadarbības platforma – Baltijas valstu paviljons, kurš sniegs plašāku atbalstu Baltijas valstu mūziķu virzībai pasaules mūzikas tirgū. Latvijas stendā šogad īpaši kuplā pulkā klātienē būs pārstāvētas vairākas tradicionālas, folkmūzikas, etniskās un citu līdzīgu žanru grupas – "Auļi, "Tautumeitas", Iļģi", "ZeMe", "Rahu the Fool", "Laiksne", "Imanta Dimanta un draugi", "Kanisaifa", "Ducele","Very Cool People", Saulkrastu jauktais koris "Anima", kā arī kultūras menedžmenta centrs "Lauska", festivāli "Porta" un "Sviests". Jau vairākus gadus LMIC izdotās etniskās mūzikas izlases koncepcijas autore ir etnomuzikoloģe Lauma Bērza, kura izlasē iepazīstina ar šīs mūzikas aktualitātēm un spilgtākajiem pārstāvjiem Latvijā.

WOMEX piedalās vairāk nekā 2700 mūziķi, izdevēji, producenti, festivālu organizētāji un citi mūzikas industrijas profesionāļi no visas pasaules. Forumā var satikt sev līdzīgi domājošos, uzzināt par aktualitātēm, iegūt jaunus kontaktus un smelties iedvesmu jauniem projektiem. Piecās dienās paralēli vairāk nekā 90 valstu stendu izstādei notiks 300 mūziķu koncerti uz 7 skatuvēm, DJ un filmu skates, kā arī dažādas tematiskas konferences.

Womex 25 gadu pastāvēšanas vēsturē no Latvijas mūziķiem līdz šim forumā ir uzstājusies koklētāja Laima Jansone (2011. gadā) un grupa "Iļģi" (2015. gadā).

Source

DELFI Kultūra

Tags

WOMEX
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form