Valdis Muktupāvels 'Kokles un koklēšana Latvijā'
Foto: Lauska

Kultūras menedžmenta centrs "Lauska" laiž klajā Valda Muktupāvela sarakstīto grāmatu ar audiopielikumu "Kokles un koklēšana Latvijā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatā ir ietverts vispārējs apskats par koklēm un koklēšanas tradīcijām un vēsturi Latvijā, kā arī kokļu uzbūvi, attīstību un to variācijām. Tomēr lielāko grāmatas daļu aizņem kokļu spēles mācību metodika ar skaņojumu piemēriem, akordiem, vingrinājumiem, un dažādām latviešu melodijām – dziesmām un dančiem.

Īpašs audiopielikums "Koklētprieks – skaņojumi, vingrinājumi, repertuārs" palīdzēs ikvienam, kurš vēlas paņemt kokli rokā, iemācīties to spēlēt. Audio CD papildina grāmatas metodikas daļu, atvieglojot kokļu spēles prasmju apguvi. Līdz ar to grāmata būs noderīga gan kokļu spēles skolotājiem un folkloras kopu vadītājiem, gan cilvēkiem, kas vēlas apgūt šī instrumenta spēli pilnīgi patstāvīgi.

Grāmatas teksts ir latviešu un angļu valodā, jo interese par kokli un tās spēlēšanu ir visā pasaulē, bet līdz šim laikam tieši par latviešu kokli šādas publikācijas nav bijušas.

Jāpiemin, ka latviešu kokle tiek uzskatīta par iezīmīgāko latviešu instrumentu, tikpat kā vienu no latviešu un latviskuma simboliem, bet grāmata ar šī instrumenta aprakstu un sistemātisku spēlēšanas apmācību līdz šim vēl nav bijusi pieejama. Līdz ar to šī grāmata aizpilda milzīgu robu latviskajā kultūrtelpā un jācer, ka arī palīdzēs plašāk izplatīt "koklētprieku", kurš rodas, spēlējot un klausoties šo pieklusināto, pat meditatīvo, bet tik labskanīgo instrumentu.

Grāmatas atvēršanas un ieskandināšanas sarīkojums gaidāms ceturtdien, 4.februārī plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form