Vasks, Perts un Tabakova kora 'Kamēr...' pavasara koncertā
Foto: Ansis Starks

Rīgas Sv. Jāņa baznīcā 3. aprīlī plkst. 18.00 notiks koncerts "Vasks.Tabakova.Perts", kurā jauniešu koris "Kamēr...", orķestris un arfiste Ieva Šablovska diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā atskaņos šā gada jubilāra, ievērojamā latviešu komponista Pētera Vaska, pagājušā gada jubilāra Arvo Perta un jaunās bulgāru/britu komponistes Dobrinkas Tabakovas opusus korim un stīgu orķestrim, portālu "Delfi" informēja kora direktore Kristīne Zvirbule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā gaidāmi divi Latvijas pirmatskaņojumi un tie ir Arvo Perta "Stabat mater" jauktajam korim un stīgu orķestrim un Dobrinkas Tabakovas "Centuries of Meditation" korim, stīgu orķestrim un arfas solo. Abi pirmatskaņojumi skanēs koncerta vidusdaļā, bet koncerta ietvaru veidos kora "Kamēr..." ilggadējā sadarbības partnera, drauga, padomdevēja, domubiedra un komponista, kurš vairākus savus opusus veltījis tieši šim korim – Pētera Vaska mūzika. Koncertā tiks atskaņotas pirmā un trešā daļa no cikla "Česlava Miloša trīs dzejoļi" un meditatīvais "Klusuma auglis".

Diriģents Jānis Liepiņš par koncerta ieceri stāsta: plānojot kora "Kamēr..." pavasara koncertu, pirmkārt domājām par mūsu šā gada jubilāru Pēteri Vasku. Meklējām programmu, kura centrālā ass būtu garīgums, taču bez nomācoša smaguma un dogmām, drīzāk dzīves gaišās krāsas apliecinošs. Vaska un Perta muzikālo domubiedru tandēmam pievienojām korim "Kamēr..." mīļu komponisti Dobrinku Tabakovu, kuras darbs savā vienkāršībā, bet tajā pašā laikā spožumā būs kā spilgts saules stars šajā agrajā pavasarī.

Komponistu Pētera Vaska un Arvo Perta vārdi Baltijas, un arī pasaules mūzikas telpā komentārus vairs neprasa, abi komponisti kļuvuši par sava veida reģiona kultūras zīmoliem. Tieši Baltijas dziedātāji un mūziķi, tostarp arī koris "Kamēr...", ir spilgtākie šo komponistu interpreti, par ko guvuši ievērojamu atzinību kā savā reģionā, tā starptautiskā mērogā.

Jaunā komponiste Dobrinka Tabakova (1980), ko Latvijas klausītājiem bija iespēja pirmo reizi iepazīt kora "Kamēr..." starptautiskajā projektā "Pasaules Saules dziesmas" (2008), kurā komponiste piedalījās ar kompozīciju "No saules dzimis", šo gadu laikā ir kļuvusi par vienu no Lielbritānijas atzītākajiem jaunajiem komponistēm, kam apliecinājums ir prestižās "Grammy" balvas nominācija 2014. gadā par debijas solo ierakstu "String Path", kas laists klajā izdevniecībā ECM.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Arvo Perts Jānis Liepiņš Kamēr (koris) Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form