'VEF Jazz Club' sezonu atklās ar Šveices 'Trio Vein'
Foto: Publicitātes foto

VEF Kultūras pilī "VEF Jazz Club" rudens/ziemas sezonas atklāšanas programmā 26. septembrī uzstāsies Šveices ansamblis "Trio Vein" ar komponistam Morisam Ravēlam veltītu programmu, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerts, kas risināsies VEF Kultūras pils vestibilā, uz skatuves pulcēs trīs mūziķus ar klasisko izglītību, kas ļauj vienlīdz labi orientēties gan sarežģītās mūsdienu mūzikas partitūrās, gan brīvi lietot džeza improvizācijas valodu, veidojot oriģinālu klasikas un džeza simbiozi programmā "Vein plays Ravel".

1957. gadā savā lekcijā universitātes studentiem džeza mūziķis un komponists Gunters Šūlers (Gunther Schuller) teica, ka starp klasisko mūziku un džezu eksistē vēl "trešais virziens", kas ir pilnībā neatkarīgs no pirmajiem diviem, vienlaikus saturot labākos elementus no abiem. Šūlera definētā "trešā virziena" pastāvēšanu lieliski apliecina tādu meistaru kā Djūka Elingtona (Duke Ellington), Kīta Džereta (Keith Jarrett), Čarlza Mingus (Charles Mingus) un Juri Keina (Uri Caine) darbi.

"Trio Vein" ir spožs mūsdienīgs ansamblis, kas profesionāli nevainojami iemieso Šūlera tēzi. Trio nācis no džeza vides, bet viņu labākie darbi – klasikas un džeza simbiozē radīti, atrodas Šūlera teritorijā. Šī žanra spožākais sasniegums nenoliedzami ir programma "Vein plays Ravel". Franču komponists Moriss Ravēls pats, ceļojot starp impresionisma, neoklasicisma un ekspresionisma stiliem, savā mūzikā nevairījās iekļaut arī pa kādam iespaidam no 20. gadsimta sākuma populārās mūzikas žanriem.

"Trio Vein" sastāvā muzicē Mihaels Arbencs (Michael Arbenz, klavieres), Tomass Lēnss (Thomas Lähns, kontrabass) un Florians Arbencs (Florian Arbenz, sitaminstrumenti). Viens no vārda "vein" tulkojumiem ir "vēna" – asinsrites ceļš. Un tas perfekti iemieso mūziķu spēles stilu, kas pieņem džeza tradīciju spēku, vienlaikus to spēcinot ar klasiskās mūzikas dārgumiem. "Trio Vein" sadarbojies ar pasaulslaveniem solistiem, kuru skaitā ir, piemēram, trombonists Glens Feriss, saksofonisti Gregs Osbijs, Deivs Lībmans, Endijs Šepards un citi. Kopš dibināšanas 2006. gadā trio kopumā izdevis 12 albumus. Viņu jaunākais veikums ir mūzikas kritiķu un klausītāju augsti vērtētais tvarts "Vein Plays Ravel" (2017), kurā lieliski atklājas šī trio īpašā muzikālā krāsa – džezam piemītošās aizrautības, enerģijas un meistarīgas improvizācijas savienojums ar Eiropas klasiskās mūzikas šedevriem. Visi trīs ansambļa dalībnieki ir vienlīdz aktīvi ne tikai kā izpildītāji, bet arī kā komponisti, kas savā daiļradē apvieno labākās džeza un klasiskās mūzikas tradīcijas, raksta koncerta rīkotāji.

Koncerta sākums pulksten 19.00.

Tags

VEF Kultūras pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form