Vestards Šimkus un LNSO ieraksta mūziku filmai 'Ausma'
Foto: Publicitātes foto

Režisores Lailas Pakalniņas topošajai spēlfilmai "Ausma" Vestarda Šimkus komponēto mūziku ierakstījis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar pašu komponistu pie diriģenta pults – tas ir īpašs notikums gan Šimkus biogrāfijā, gan Latvijas kinovēsturē, portālu "Delfi" informē Nacionālajā kino centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd Lailas Pakalniņas topošajai filmai norisinās pēcapstrādes perioda darbi – par dažādām trokšņu un skaņu ieraksta epizodēm jau ik pa laikam ziņo "Ausmas" profils portālā "Facebook", bet 24. februārī skaņas ierakstīšana notika ar nebijušu vērienu – Vestarda Šimkus mūziku, kas speciāli komponēta filmai, ierakstam atskaņoja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, un šim faktam ir vēl dažas unikālas pazīmes. 

Lailas Pakalniņas filmām mūzika nekad līdz šim nav speciāli komponēta un visbiežāk viņas filmas iztiek vispār bez mūzikas. Vestards Šimkus nekad līdz šim nebija komponējis mūziku spēlfilmai, ne arī stājies orķestra priekšā kā diriģents. Šādu ieskaņošanas māksliniecisko vērienu Latvijas filmas piedzīvo ārkārtīgi reti – filmas Ausma skaņu režisors Anrijs Krenbergs, viens no pieredzējušākajiem Latvijas kinoprofesionāļiem, atceras, ka Rīgas kinostudijā pēdējā filma, kurai mūzika ierakstīta ar orķestri, bija Arvīda Krieva spēlfilma "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili" (1987) ar Mārtiņa Brauna mūziku, savukārt Latvijas atjaunotās neatkarības laikos orķestris ierakstījis Artura Maskata mūziku Viestura Kairiša filmai "Pa ceļam aizejot" (2001).

Lailas Pakalniņas jaunā spēlfilma "Ausma" pirmizrādi sola 2015. gada nogalē, tā apspēlē arhetipisku stāstu no 20. gadsimta 30. gadu padomju mitoloģijas, kurā pionieris Pavļiks Morozovs nodeva padomju varai savu tēvu. Pakalniņas filmā darbība notiek abstraktā sociālisma laiku kolhozā Ausma, enerģisko pionieri sauc Jānis, un ir ļoti grūti noteikt, kurš šajā stāstā ir labais, kurš sliktais…

Filmas Ausma uzņemšana notika 2014. gada augustā un septembrī Latvijā (Talsos, Tukumā, Remtē, Dižstendē, Dobelē, Lestenes baznīcā un citur) un Polijā, lomās – Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Viktors Zborovskis, Antons Georgs Grauds, Liena Šmukste un citi, masu skatos iesaistīts liels skaits vietējo iedzīvotāju. Filmu finansiāli atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Polijas Filmu institūts.

Filma ir Latvijas, Polijas un Igaunijas kopražojums, vairāk par radošo komandu lasiet NKC mājaslapas sadaļā "Topošās filmas":

Tags

Laila Pakalniņa Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form