Vidzemes koncertzālē 'Cēsis' - festivāls 'Kremerata Baltica'
Foto: Publicitātes foto

No 5. līdz 8.jūnijam Cēsīs, Siguldā un Rīgā norisināsies jau 12. "Kremerata Baltica" festivāls "Veltījums Mečislavam Veinbergam".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Vidzemes koncertzāles "Cēsis" sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa, vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais festivāls "Kremerata Baltica", kas norisināsies Vidzemes koncertzālē "Cēsis", koncertzālē "Baltais flīģelis", Siguldā, kā arī Lielajā ģildē, Rīgā, pulcēs solistus no dažādām zemēm. Šī gada festivāla piecu koncertu programmā klausītāji varēs dziļāk iepazīt komponista Mečislava Veinberga un viņa laikabiedru muzikālo mantojumu.

"Mečislavs Veinbergs ir viens no lieliskākajiem 20.gadsimta komponistiem, kura daiļrade tikusi tikai nesen pienācīgi izvērtēta, un es kopā ar "Kremerata Baltica" aktīvi piedalos šajā procesā. To apliecina arī mūsu ECM apgādā klajā laistais un starptautiskajā mūzikas apritē augstu novērtētais Veinberga dubultalbums. Latvijā jau esam spēlējuši viņa klavierkvintetu orķestra versijā, 2. un 4.kamersimfoniju, kā arī lielu skaitu kamermūzikas darbu. Ar katru šādu reizi atkal un atkal jābrīnās, kā šāda - tik emocijām bagāta - mūzika līdz šim bija tikpat kā nepamanīta, tāpēc mūsu XII festivālu komponista laikabiedru un draugu mākslas kontekstā esam veltījuši Veinbergam - viņa izcilās mūzikas dziļākai iepazīšanai un saprašanai," atzinis Krēmers.

Šī gada festivāla solisti un viesi būs Krēmers, pianisti Andrus Žlabis, Jūlija Avdejeva, klarnetists Mate Bekavacs, dziedātāji Oļesja Petrova, Aleksejs Močalovs, trompetiste Tīna Tinga Helseta, orķestra solisti - Madara Pētersone, Giedre Dirvanauskaite, Agata Daraškaite, Santa Vizine, Pēteris Sokolovskis, Jurijs Gavriļuks, Andrejs Puškarevs. Diriģente Mirga Gražinīte-Tila.

"Lēmums par "Kremerata Baltica" festivāla rīkošanu Cēsīs tika pieņemts pēc vēsturiskā Martas Argerihas, Gidona Krēmera un "Kremerata Baltica" koncerta Cēsu koncertzālē pagājušā gada oktobrī. Izcilais sniegums, lieliskā akustika, kopējā atmosfēra sniedza gandarījumu abām pusēm, gan izpildītājiem, gan koncerta rīkotājiem. Jaunās koncertzāles iespējas iedvesmoja arī Gidonu Krēmeru, un, veiksmīgo sadarbību turpinot, vienojāmies, ka Cēsu koncertzāle turpmāk kļūs par festivāla jauno mājvietu. Līdz ar to paplašināsies festivāla robežas, koncerti notiks vairākās pilsētās un vēl lielākam klausītāju skaitam būs iespēja apmeklēt koncertus. Es vēlos uzsvērt, ka festivāls sniedz ekskluzīvu iespēju Latvijā - festivāla laikā katru vakaru koncertā dzirdēt mūsdienu ievērojamāko mākslinieku Gidonu Krēmeru, viņa izveidoto orķestri "Kremerata Baltica" un maestro izvēlētos viesmāksliniekus. Šogad viesu skaits ir ievērojams, un viņu ceļi uz Latviju, Cēsīm, vedīs no dažādām pasaules valstīm," uzskata koncertzāles "Cēsis" programmu direktore Inese Zagorska.


    Tags

    Kremerata Baltica Vidzemes koncertzāle
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form