Vīru koris 'Gaudeamus' aicina uz koncertu 'Afrodītes sagaidīšana' Spilves lidostā
Foto: Publicitātes attēls

Sestdien, 28. oktobrī, pulksten 14.00 vecās lidostas "Spilve" ēkā, Daugavgrīvas ielā 140, notiks koncertu cikla "Gaudeamus Latvijai un …" otrais koncerts "Gaudeamus Latvijas un dailei. Afrodītes sagaidīšana", kurā kora un solistu izpildījumā skanēs latviešu mūsdienu un 20. gadsimta komponistu mīlas lirika vīru korim, portālu "Delfi" informē kora mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss.

RTU vīru koris "Gaudeamus" Ivara Cinkusa vadībā laikā līdz 2019. gada novembrim, kad Latvijā tiks pieminēta Bermonta sakāves 100. gadadiena, iecerējis piecu koncertu ciklu, kuru var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām īpaši pasūtītām kompozīcijām. Cikls aptvers plašu mūzikas spektru, korim sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. Cikla idejiskā iecere sakņojas Annas Brigaderes triloģijā "Dievs. Daba. Darbs", šo papildinot ar Daili un Drosmi.

"Socreālisma šarma pildītajā "Spilves" ēkā klausītāji tiks iesvaidīti Marģera Zariņa teatrāli žēlabainajā gaisotnē, Jura Vaivoda un Karla Mikaela Belmana vīnā mērktajā mīlas ellē, Valta Pūces un Katulla mīlestības mokās, kā arī Uģa Prauliņa un Zālamana "Augstās dziesmas" mīlas vārsmu raupji tēstajā estētikā. Cauri visam kā daudzšķautnaina dīva vīsies grupas "Tautumeitas" dalībniece Ilona Dzērve," koncerta noskaņu un programmu ieskicē tā veidotāji.

Koncertā piedalīsies komponists Uģis Prauliņš, soliste Ilona Dzērve, teicējs Eduards Liniņš. Režisors – Uģis Brikmanis, diriģents Ivars Cinkuss.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī pirms koncerta norises vietā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Gaudeamus
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form