Vīru koris 'Gaudeamus' gatavojas 55. jubilejas koncertam
Foto: Publicitātes foto

RTU vīru koris "Gaudeamus" 16. maijā, plkst. 17 "Lielajā Ģildē" ar divdaļīgu koncertu atzīmēs savu 55. jubileju, portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

Pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā, piedaloties Nacionālo Bruņoto spēku orķestrim, skanēs Nika Gothama vīru korim "Gaudeamus" un pūtēju orķestrim komponētais cikls ar Ērika Ādamsona dzeju "Sapņu pīpe"

Koncerta otrajā daļā pirmo reizi tiks atskaņots komponista Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls "Pagānu gadagrāmata".

Vīru kora "Gaudeamus" radošai sadarbībai ar komponistu Uģi Prauliņu ir jau sena vēsture. 2004. gadā pēc kora pasūtinājuma tapa cikls "Venus et Amor", kas tika ieskaņots laikmetīgās latviešu mūzikas albumā (CD) "Gothams, Prauliņš, Pūce". Savukārt 2011. gadā kopīgā sadarbībā tapa Ziemassvētku programma.

Kora 55. jubilejas sezonā savu ceļu pie klausītājiem rod komponista unikālā tautas mūzikas kolekcija – cikls "Pagānu gadagrāmata", kas radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, taču savu "dzīvo" atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistēm, un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvos tikai šajā pavasarī kora 55. jubilejas koncertā.

"Pagānu gadagrāmata" ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās 5 daļās - Atkusnis, Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema, kurās vīru kora un solistu atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritu.

Autors par cikla iecerējumu saka: "Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas - tur, kur mēs parasti vairs neesam - pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam "ES" kā vesela gada retrospekcija - tur, kur parasti mēs neesam".

Koncerta dalībnieki: RTU vīru koris "Gaudeamus", Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, Andris Sējāns - taustiņi, Reinis Sējāns – perkusijas, Andris Grunte – bass, Ilze Grunte – ģitāras, Māris Muktupāvels – dūdas, stabules, Latvīte Cirse - kokles, Samanta Tīna – balss, Asnate Rancāne - balss, skaņa – Andris Ūze, gaismas – Egils Kupčs, režisors Uģis Brikmanis, koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss.

Tags

Gaudeamus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form