Dokumentālo filmu 'Tev, Rūķi!' sāk izrādīt Latvijā
Foto: Publicitātes foto

No 13. maija Rīgā kinoteātrī "Splendid Palace" un citviet Latvijā sāk izrādīt Jura Podnieka studijā veidoto Lienes Laviņas-Kalnaellas dokumentālo filmu "Tev, Rūķi!", kas, sekojot vecākajai vēl joprojām spēlējošajai Latvijas aktrisei Rutai Birgerei, poētiskā valodā uzdod jautājumus par to, ko mūsdienās nozīmē vecums un kas liek cilvēkam šo dzīves periodu izdzīvot pilnvērtīgi. Sastapšanās ar nepielūdzamo laiku šajā sirsnīgajā un asprātīgajā stāstā savijas ar darbu pie jaunas lomas teātrī .

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas pirmizrāde notika 9. maijā Valmieras Drāmas teātra Lielajā zālē. Tajā piedalījās gan filmas radošā komanda, gan tās galvenā varone Ruta Birgere, kura 7. maijā atzīmēja savu 92. dzimšanas dienu.

Jura Podnieka studijai šī bija pirmā pieredze, organizējot filmas pirmizrādi ārpus Rīgas. Filmas izpildproducente Marta Kontiņa secina, ka šādi pasākumi reģionos ir ļoti nepieciešami, par to liecina lielā cilvēku atsaucība: "Bijām patiesi pārsteigti ar kādu atvērtību valmierieši mūs uzņēma. Pirmizrāde notika pilnā zālē un tas, kā skatītāji juta līdzi filmai, bija vienreizēji. Bija gan smiekli, gan aplausi un daudzi vēlāk atzina, ka arī asaras filmu skatoties. Tāpat izjutām lielu atsaucību pasākuma organizēšanas procesā- mūs atbalstīja ne tikai Valmieras pilsētas dome, bet arī vairāki vietējie uzņēmumi un, protams, Valmieras drāmas teātris, bez kura līdzdalības šī filma nebūtu iespējama".

Filma būs skatāma Rīgā kinoteātrī "Splendid Palace" 13., 14. un 15. maijā, kā arī īpašajā senioru seansā 31. maijā, kurā viesosies arī filmas veidotāji. Tāpat tuvākajā laikā paredzēti seansi Vidzemes koncertzālē "Cēsis" 15. un 18. maijā, Limbažu Galvenajā bibliotēkā 19. maijā un Talsu kinoteātrī "Auseklis" no 3. līdz 9. jūnijam. Vasarā filma tiks demonstrēta arī vairākos mūzikas un kultūras festivālos. Savukārt no 1. jūnija tā būs pieejama Lattelecom videonomā.

Dokumentālo filmu 'Tev, Rūķi!' sāk izrādīt Latvijā
Foto: Publicitātes foto

Kopš pirmās lomas 1950. gadā Ruta Birgere spēlējusi vairāk kā 50 Valmieras drāmas teātra iestudējumos. Sadarbojusies ar tādiem režisoriem kā Oļģerts Kroders, Varis Brasla, Fēlikss Deičs, Elmārs Seņkovs, Inese Mičule un citiem. Ruta Birgere ir Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere (2009.), 2007. gadā saņēmusi Latvijas Teātra gada balvu par mūža ieguldījumu, savukārt 2013. gadā uzņemta Latvijas teātra Zelta fondā. 2015. gadā nospēlējusi vecāsmātes lomu Renāra Vimbas filmā "Es esmu šeit".

"Tev, Rūķi!" tapusi Jura Podnieka studijā. Režisore Liene Laviņa-Kalnaella, operators Aigars Sērmukšs, montāžas režisore Sandra Alksne, mūzikas autors Jānis Ozoliņš (grupa "Sigma"), skaņu režisors Anrijs Krenbergs, izpildproducente Marta Kontiņa, producente Antra Cilinska. Filmas finansiālie atbalstītāji – Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Valmieras pilsētas dome.

Tags

Antra Cilinska Elmārs Seņkovs Inese Mičule Jānis Ozoliņš Nacionālais kino centrs Oļģerts Kroders Sigma (grupa) Splendid Palace Varis Brasla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form