'Dvēseļu puteņa' komponiste saņēmusi galveno balvu festivālā Tenerifē
Foto: F64

ASV dzīvojošā un strādājošā latviešu komponiste Lolita Ritmanis ieguvusi Tenerifes Starptautiskā filmu mūzikas festivāla "Fimucite" konkursa sadaļas "Fimucinema" galveno balvu par labāko orģinālmūziku vēsturiskajai kara drāmai "Dvēseļu putenis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētdien festivāla "Fimucite" apbalvošanas ceremonijā pēc festivāla žūrijas vērtējuma "Fimucinema Alex North" balvu par 2020.gada labāko oriģinālo filmas mūzikas partitūru saņēma Ritmanis. Žūrija uzsvērusi komponistes muzikālo meistarību, "piešķirot jūtīgumu un spēku emocionāli skaudram un nomācošam stāstam".

Ritmanis pateicās žūrijai un organizatoriem, norādot, ka viņa dala šo balvu ar 120 mūzikas izpildītājiem - mūziķiem un dziedātājiem, kuri "mūzikai iedvesa dzīvību". Tāpat viņa teica paldies "Latvijas Radio 1" mūzikas ierakstu komandai Vara Kurmiņa un Māra Briežkalna vadībā, Valsts Akadēmiskajam korim "Latvija" un tā diriģentam Mārim Sirmajam un menedžerim Mārim Ošlejam.

Komponiste pauda pateicību arī mūzikas instrumentācijas autoram Larijam Renčam, orķestra producentam Edgaram Saksonam, nošu pārziņiem Baibai Čirkšei un Uģim Meņģelim, papildus orķestrētājam Stīvenam Reideram un ritmu inženierim un kopproducentam Markam Matsonam.

Pateicības vārdi tika veltīti arī filmas montāžas režisoram Gatim Belogrudovam, filmas skaņu režisoram Aleksandram Vaicahovskim, režisoram Dzintaram Dreibergam un producentei Ingai Praņevskai "par viņu redzējumu un neticamo aizrautību izstāstīt Aleksandra Grīna episko stāstu par Pirmo pasaules karu".

"Ar elpu aizraujošu Valda Celmiņa kinematogrāfiju un spēcīgo un sirdi plosošo aktieru sniegumu, sākot ar aktieriem galvenajās lomās, līdz tūkstošiem ekstru, kuri brīvprātīgi gulēja stindzinošā sniegā, lai atainotu kara nežēlību, šajā filmā bija iesaistīta visa tauta," atzīmēja Ritmanis.

Kā ziņots, "Dvēseļu putenis", kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada 8.novembrī, skatītājus aizved 100 gadus senā pagātnē, kad sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību - pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu, iepriekš pavēstīja filmas veidotāji.

Tags

Dvēseļu putenis Lolita Ritmanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form