Eiropas kino balvām nominētās filmas 'Splendid Palace' - programma
Foto: Publicitātes foto

Gatavojoties Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanai, no 26.novembra "Splendid Palace" piedāvā speciālu programmu, kuras laikā būs iespējams noskatīties lielāko daļu no filmām, kas šogad nominētas prestižajai Eiropas kino balvai.

"Eiropas kino gada kulminācija tuvojas ar apziņu, ka māksla, kaut arī reizēm neērta, provocējoša un sāpinoša, ir triumfējusi. Eiropas filmu akadēmijas balvām šogad izvirzītas sešas drāmas un četras cienījamas komēdijas, kas gaida gudru kinoskatītāju. Mums ir vēl dažas nedēļas laika, paspēt noskatīties vēl neredzēto, lai sekotu intrigai, kuras no 2013. gada Eiropas filmām pretendē uz vietu jaunlaiku kino vēsturē. Galu galā nākošgad sarkanie paklāji tiks izritināti Rīgā", iesaka kinokritiķe Daira Āboliņa.

Pirms divām nedēļām tika paziņotas nominācijas šī gada Eiropas kino balvām. Vislielāko - piecu - nomināciju skaitu (Labākā Eiropas filma, Labākais Eiropas režisors, Labākā Eiropas aktrise, Labākais Eiropas aktieris, Labākais scenārijs) saņēma beļģu režisora filma "Pārrautais aplis". Četras nominācijas (Labākā Eiropas filma, Labākais Eiropas režisors, Labākais Eiropas aktieris, Labākais scenārijs) saņēmusi filma "Dižais skaistums". Pa trim nominācijām piešķirtas filmām "Labākais piedāvājums" (The Best Offer, rež. Džuzepe Tornatore, Itālija) un "Anna Kareņina" (Anna Karenina, rež. Džo Vraits, Lielbritānija). Divas nominācijas (Labākā Eiropas filma, Labākais Eiropas režisors) saņēma "Zils ir vissiltākā krāsa. Adele: 1.un 2.daļa" un "Oh Boy!" (Labākā Eiropas filma, Labākais Eiropas aktieris).

Nominācija "Labākā Eiropas aktrise" piešķirta arī Barbarai Zukovai par galveno lomu filmā "Hanna Ārente". Nominācija "Labākā Eiropas komēdija" - Pedro Almodovara filmai "Es esmu uzbudināts!" un režisores Susannes Bīras filmai "Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs".

Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks 7.decembrī Berlīnē. Tās laikā balvas par mūža ieguldījumu saņems arī franču aktrise Katrīna Denēva un režisors Pedro Almodovars.

Pilns repertuārs pieejams šeit.

Tags

Adele Katrīna Denēva Losandželosa Oskara balva Penelope Krusa Splendid Palace

Comment Form