Esplanādē trešdienas vakarā rādīs Lailas Pakalniņas filmas
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 9. jūlijā, plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014" notiks otrais seanss pasākumu ciklā "Latvijas filmu vakari", ko organizē Nacionālais kino centrs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiks izrādītas piecas Lailas Pakalniņas īsfilmas, divas no tām nominētas Eiropas Kinoakadēmijas balvai – "Leiputrija" 2005. gadā un "Uguns" 2008. gadā. Būs iespēja noskatīties arī īsfilmas "Ūdens" (2006), "Akmeņi" (2008) un "Klusums" (2009), kā arī klātienē sastapt režisori Lailu Pakalniņu un iesaistīties sarunā, ko vadīs Rīgas Kino muzeja kuratore Līva Pētersone.

Laila Pakalniņa ir viena no pasaulē visvairāk apbalvotajām Latvijas filmu režisorēm - vienīgā, kuras filmas iekļautas konkursa skatēs A klases festivālu trijniekā - Kannās, Berlīnē un Venēcijā, arī Karlovi Varu, Lokarno un citos nozīmīgos festivālos.

"Latvijas filmu vakari" skatītājiem piedāvā lielisku iespēju vienkopus noskatīties visas cikla "Elementi" īsfilmas: "Ūdens" (2006), "Uguns" (2007), "Akmeņi" (2008), "Klusums" (2009). Visas "Elementu" īsfilmas vieno koncepcija, galvenās varones Marijas atveidotāja Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa un filmas radošais sastāvs: operators Gints Bērziņš, mākslinieks Jurģis Krāsons, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, montāžas režisors Kaspars Kallas.

Latvijas filmas šovasar Esplanādē varēs skatīties trešdienu vakaros. Ciklā "Latvijas Filmu vakari" iekļautas arī citas Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētas filmas – Vladimira Leščova animācijas filma "Villa Antropoff", kas nominēta 2012. gadā un Ivara Selecka dokumentālā filma "Šķērsiela", kas 1990. gadā ieguvusi Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu "Felikss".

Pasākums Esplanādē akcentē Latvijas kino piederību daudzveidīgajam Eiropas kino. "Latvijas filmu vakari" notiek ar nodibinājuma "Rīga 2014" atbalstu un ir viens no pasākumiem, kas iezīmē gatavošanos Rīgas Starptautiskajam kinofestivālam un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai decembrī.

Tags

Eiropas Kinoakadēmija Esplanāde 2014 Kino Nacionālais kino centrs Rīga 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form