Latvijas-Norvēģijas kopražojuma filma "Mans mīļākais karš" cīnīsies par iekļūšanu ASV kinoakadēmijas balvas "Oskars" labāko sarakstā animācijas kategorijā, portālam "Delfi" pavēstīja Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par filmu raksta arī nozīmīgais profesionālās kinoindustrijas izdevums "Variety" – filmas demonstrēšanas tiesības iegādājušies izplatītāji Francijā un Spānijā, turklāt pēc uzvaras Ansī festivāla konkursā filma kvalificējas animācijas pasaulē augstākajai balvai "Annie Award".

Izdevums "Variety" ziņo, ka režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas bērnības atmiņās balstītā filma "Mans mīļākais karš" (2020), kas atrodama starp "Oskara" nomināciju pretendentiem pilnmetrāžas animācijas filmu kategorijā, paralēli nonākusi arī Eiropas kino izplatīšanas tīklā – filmas demonstrēšanas tiesības iegādājusies kompānija "Versus Entertainment" Spānijā un "Destiny Films" Francijā. "Variety" atgādina, ka Latvijas un Norvēģijas kopražojuma filma "Mans mīļākais karš" profesionāļu uzmanības lokā parādījās līdz ar uzvaru Ansī festivāla konkursā "Contrechamp", un šī uzvara filmai ļauj kvalificēties arī animācijas pasaules reprezentablākajai balvai "Annie Award", ko piešķir organizācija ASIFA-Hollywood (International Animated Film Association).

"Šī filma ir režisores Ilzes mīlestības darbs vairāk nekā deviņu gadu garumā," izdevumam "Variety" stāsta Norvēģijas producents Tronds Jakobsens. Savukārt Latvijas puses producents Guntis Trekteris (studija Ego Media) saka: "Filmas "Mans mīļākais karš" lielākā vērtība ir tās formas un satura atšķirība no citām animācijas filmām, tāpēc esam ļoti pagodināti, ka Ilzes un visas radošās komandas veikums ir līdz šim tik augstu novērtēts. Jebkuras balvas un nominācijas palīdz mums darīt šobrīd ļoti svarīgu darbu – veiksmīgi izplatīt filmu, lai tā nonāk pie iespējami plašākas auditorijas visā pasaulē."

Iepriecinošo faktu, ka filma "Mans mīļākais karš" šobrīd ir aktuāla arī Oskara balvas kontekstā, īpaši atzīmē Baltijas un Ziemeļvalstu filmu izrādīšanā ļoti aktīvais Ņujorkas (ASV) Skandināvu nams / Scandinavia House – tur janvārī tiek rīkoti speciāli tiešsaistes seansi visām filmām, kas no šī reģiona pieteiktas ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvas kategorijām. Filmu demonstrēšana ieplānota nedēļas nogalēs, sākot ar 7. janvāri, kad skatītāji var iegādāties tiešsaistes biļetes gan uz Latvijas "Dvēseļu puteni", gan uz Islandes, Dānijas un Igaunijas filmām. Tiešsaistes festivāla otrajā sesijā, 14. janvārī, programmā būs Zviedrijas, Norvēģijas, Lietuvas un Somijas filmas, bet pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" interesentiem ASV būs pieejama no 21. līdz 24. janvārim (vairāk informācijas – šeit.)

Šogad ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšana norisināsies jau 93. reizi, taču tās norises laiks pandēmijas dēļ ir pārcelts par astoņām nedēļām – tradicionālo februāra nogales datumu vietā šobrīd balvu pasniegšanas ceremonijai noteikts 25. aprīlis. Attiecīgi mainīti arī citi nozīmīgie datumi šajā procesā – 9. februārī tiks izziņoti tā sauktie "Oskaru īsie saraksti", bet "Oskara" balvai nominētās filmas pasludinās 15. martā.

Filmu "Mans mīļākais karš" tiešsaistē iespējams noskatīties šeit.

Tags

Mans mīļākais karš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form