Filmu festivālā '2Annas' šogad gaidāmi gan pārsteigumi, gan starptautiski atzītas filmas
Foto: Publicitātes foto

Rīgas starptautiskais filmu festivāls "2Annas" no 22. līdz 27. septembrim skatītājus priecēs ar rosinošu kino repertuāru gan tematiskajās, gan konkursa programmās, stāsta festivāla rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No gandrīz 1300 konkursa filmām programmā iekļauta 61, taču kopumā festivāla laikā gan konkursa skatēs, gan tematiskajās porgrammās būs iespējams noskatīties vairāk nekā 100 filmu.

Starptautisko īsfilmu skatē iekļautas visdažādāko žanru īsfilmas - spēlfimas, animācijas, eksperimentālās un dokumentālās filmas, to vidū vairākas pasaules līmenī jau novērtētas, piemēram Eiropas kino akadēmijas balvai nominētā dokumentālā filma par bēgļiem "Kuģa bojāeja" ("Shipwreck"), vācu dokumentālā filma par došanos uz Marsu - "Marss tuvāk" ("Mars Closer"), kur viens no varoņiem ir latvietis Pauls Irbiņš, tāpat iekļauta spāņu spēlfilma "Safari" par slaktiņu skolā, kā arī asprātīgā un Tamperes starptautiskajā festivālā apbalvotā animācijas filma "Jūsmošanas verdzībā" ("Slaves of the Rave").

Festivāla komandai izdevies starp daudzajiem pieteikumiem atrast arī īsfilmu pērles, kuras pagaidām vēl slavu nav ieguvušas.

Arī Baltijas konkurss šogad bija ievērojams - no 130 iesniegtajām filmām finālā iekļuvušas 16. No Latvijas iesniegtas 60 filmas.

Festivāla laikā notiks divas pirmizrādes - Lailas Pakalniņas filmai "Konfektes" un Reiņa Spailes filmai "Tukšās zemes ritmi". Latviju pārstāvēs arī tādi zināmi režisori kā Edmunds Jansons, Jurģis Krāsons, kā arī Staņislavs Tokalovs un Lizete Murovska.

No Latvijas startēs arī ārvalstu režisori Sergejs Lozņica un Jons Bangs Karlsens, kuri savas īsfilmas veidojuši Latvijā. No Lietuvas festivālā piedalīsies starptautiskos festivālos pabijusī filma "Pēc Ārdīšanās" ("After Rave"), savukārt no Igaunijas šogad atceļojuši vairāki ļoti spēcīgi animācijas darbi, starp tiem arī "Zemapziņas nams" ("House of Unconsciousness"), stāsta festivāla rīkotāji.

Šogad festivāls "2Annas" pirmo reizi rīko arī vidēja garuma filmu konkursu. Šajā kategorijā atlasītas 9 spēles un dokumentālās filmas. Starp tām gan Lailas Pakalniņas "Čau Rasma!", gan poētiskā "Vita Brevis", kā arī vairākas emocionālas spēlfilmas, piemēram, pirmizrādi Kannu kino festivālā piedzīvojusī "Viss būs labi" ("Everything will be ok") un Berlinālē pirmizrādītā "Asinis zem ādas" ("Blood Below the Skin"), kuras režisores filma pagājušogad festivālā "2Annas" ieguva balvu kategorijā labākā spēles īsfilma.

Konkursa filmas vērtēs starptautiska sešu ekspertu žūrija: "Berlin Interfilm Art" direktors Haincs Hermans (Heinz Hermanns), kuratores un programmu veidotājas Ļuda Drizīte (Liuda Drizyte), Tanja Hladnika (Tanja Hladnik) un Laura Valde (Laura Walde), režisori Lauris Ābele un Vladimirs Ļeščevs.

Festivāla tēma šogad ir "Vīrietis - varonis, mīļākais, āksts", tāpēc festivāls piedāvās vairākas tematiskās programmas: "Vīrietis un reliģija", "Vīrietis un sekss", " Vīrietis un vardarbība", "Vīrietis un futbols" un "Eiropas disfunkcionālais vīrietis", katra no tām ietver filmas, kurās iespējams iekļūt vīriešu pasaules krēslas zonās un atklāt dilemas, ar kurām sastopas mūsdienu vīrieši, stāsta pasākuma rīkotāji.

Tags

2Annas Eiropas kino Kino Laila Pakalniņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form